Vaikai ir homeopatija

Fotolia_49266053_Subscription_Monthly_M

Mokslui ir medicinai žengiant į priekį, pasauliui kuriant naujoves, pailgėjo žmogaus gyvenimo trukmė, sumažėjo vaikų mirtingumas. Tačiau, nors ir sukurta daug sveikatos apsaugos priemonių, vaikų imunitetas ir sveikata nėra geri. Daugelis vaikų yra papuolę į vidinių organizmo gynybos sistemų slopinimo spąstus. Tokių vaikų sveikata atrodo maždaug taip: vos sušalę, jie iš karto suserga, tada gauna vaistų nuo temperatūros, kitiems ligos simptomams slopinti, dar antibiotikų dozę ir vos pasveikę keliauja į mokyklą ar darželį. O ten tuojau suserga ir vėl gauna naujų vaistų dozę. Taip susidaro uždaras imuniteto slopinimo ratas, nes tėvai nežino, kas slopina vaiko imunitetą ir kokiais būdais su tuo kovoti.

Kodėl vaikas suserga?

Fotolia_61800310_Subscription_Monthly_MImunitetą suprantame kaip „gerąjį dėdę“, kuris saugo mūsų vaiko organizmą nuo ligų. Svarbiausia imuninės sistemos užduotis – vidinės organizmo terpės išsaugojimas.

Kai vaikas suserga, atsiranda tam tikrų simptomų (temperatūra, sloga). Tai apsauginės organizmo reakcijos, kuriomis mūsų organizmas „ginasi“ – šalina toksinus ir kovoja su ligos priežastimi. Labai svarbu suvokti, kad vaikas susirgo ne todėl, kad pateko infekcija, bakterija ar virusas, o dėl to, kad jo silpna imuninė sistema.

Panagrinėkime tai išsamiau. Jei vaikas susirgo mikoplazmine pneumonija, daugelis gydytojų pasakytų, kad priežastis – bakterija mycolpasma pneumoniae, sukelianti šią ligą. Tačiau, homeopatiniu požiūriu, ligos priežastis šiuo atveju yra nusilpusi imuninė sistema, leidžianti šiam mikroorganizmui „apsigyventi“ jūsų vaiko organizme.

Priežastis – nusilpusi imuninė sistema.

Pasekmė – apsigyvenusi bakterija.

Liga – plaučių uždegimas.

Tokiu atveju ne tik būtina skirti gydymą nuo pneumonijos, bet ir stiprinti visą imuninę sistemą, nes tol, kol bus palankios sąlygos, bakterija vėl „sugrįš“.

Dar vienas pavyzdys – sinusitas, pereinantis į bronchitą. Liga gydoma antibiotikais. Simptomai nuslopinami, tačiau priežastis nepašalinta: vaiko imuninė sistema lieka tokia pati – silpna, ir tai reiškia, kad, vos išėjęs į darželį ar mokyklą, vaikas vėl susirgs. Taip sukasi ratas.

Atminkite: slopinant simptomus, o ne šalinant priežastį iš esmės, liga ne tik gali sugrįžti, bet ir pereiti į kitą, sunkesnį lygį.

Fotolia_49265371_Subscription_Monthly_M

 Kaip išvengti vaiko imuniteto slopinimo?

  • Nemuškite neaukštos temperatūros, jei ji ne didesnė nei 38,5 laipsniai.

Į organizmą patekę bakterijos ir virusai paveikia tam tikras imunines ląsteles, kurios išskiria imuninę sistemą stimuliuojančias ir temperatūrą keliančias medžiagas. Bakterijos, o ypač virusai, žūsta tik aukštoje temperatūroje. Taigi įsitraukia „vidinis organizmo gydytojas“, kuris kovoja su liga. Tačiau dauguma tėvų mano, kad aukšta temperatūra labai blogai, ir ją numuša. Taip „išjungiamas organizmo vidinis gydytojas“. Tėvai, mažindami vaiko temperatūrą, tiesiog slopina imunitetą. Dėl to ilgėja ligos trukmė, didėja komplikacijų tikimybė. Taigi neaukšta temperatūra gali padėti sumažinti komplikacijų riziką ir ligos trukmę.

Be abejo, jei atsirado papildomų simptomų (vaiką išbėrė, jis vemia, viduriuoja), būtina kreiptis į gydytoją.

  • Nevartokite antibiotikų be reikalo.

Atminkite – antibiotikai veiksmingi tik esant bakterinei, ne virusinės kilmės ligai. Jie visiškai neveikia virusų. Jei antibiotikai būtini, jų reikia vartoti, tačiau nepamirškite stiprinti vaiko imuninę sistemą. Kitu atveju, nusilpus organizmui, liga vėl sugrįš.

  • Neleiskite vaikui valgyti daug saldumynų.

Didelis saldumynų vartojimas slopina vaiko imunitetą. Keiskime saldumynus vaisiais, daržovėmis, kurie šarmina, o ne rūgština organizmo terpę.

Homeopatijos vaidmuo gydant vaikų ligas

Kaip ir minėjome, tradicinė medicina slopina ligos simptomus. Homeopatija klausia, kodėl prasidėjo liga, ir stengiasi įveikti šios ligos priežastį. Jei tradicinė medicina ieškos vaistų nuo galvos skausmo, gydytojas homeopatas ieškos priežasčių, sukeliančių galvos skausmą, ir šalins tą priežastį. Labai svarbu tai, kad homeopatiniai vaistai skatina vaiko organizmo gynybines reakcijas, dažniausiai nesukeldami jokių šalutinių poveikių, ir gali būti vartojami su kitais vaistais.

Homeopatiniai vaistai imunitetui stiprinti dažniausiai vartojami 1–3 kartus per dieną. Jei prasideda ūminė liga, tuomet pirmąsias valandas homeopatinio vaisto reikia vartoti itin intensyviai, pavyzdžiui, pirmąsias 2 valandas – kas 15 minučių (nurodoma vaisto pakuotės lapelyje).

Pagrindinės homeopatijos užduotys gydant vaikų ligas:

  • Padėti kuo efektyviau, nekenkiant vaiko organizmui
  • Skatinti toksinų pasišalinimą iš vidaus į išorę (kosulys, bėrimai, sloga)
  • Netrukdyti imuninei sistemai
  • Padėti natūraliomis priemonėmis, kad įsitrauktų vaiko organizmo savireguliacijos procesai.

Homeopatinių vaistų vartojimo rekomendacijos gydant vaikų ligas

vaikai_ri_homeopatijaŪmiu ligos periodu homeopatinius preparatus dažniausiai rekomenduojama vartoti pirmąsias 2 valandas kas 15 minučių, vėliau – įprastine doze, atsižvelgiant į vaiko amžių (skaitykite vaisto pakuotės lapelį).

Esant gerklės skausmui rekomenduojama vartoti (atsižvelgiant į vaiko amžių) Angin-Heel S tabletes, Lymphomyosot tabletes ar geriamuosius lašus, jei susirgimas virusinės kilmės – Engystol tabletes, jei bakterinės kilmės – Echinacea compositum Cosmoplex tabletes, taip pat tinka vartoti Belladonna-Homaccord geriamuosius lašus arba Mercurius-Heel S tabletes.

Virusinių infekcijų metu,  persišaldžius rekomenduojama vartoti šiuos preparatus: Engystol tab., Gripp-Heel tab. ir Euphorbium compositum S nosies purškalo.

Sloguojant vartojamas Euphorbium compositum S nosies purškalas, derinant su Naso-Heel SN geriamaisiais lašais (būtina atsižvelgti į vaiko amžių).

Vaikams ypač tinka Viburcol žvakutės (jei yra neramūs, dygsta dantukai, serga peršalimo ligomis).

Jei vaikas kosėja, rekomenduojama vaartoti tokių homeopatinų preparatų (kiekvienu atveju būtina atsižvelgti į vaiko amžių, vyraujančius simptomus):

  • Bronchalis-Heel tabletės – bronchito simptomams lengvinti.
  • Tartephedreel N geriamieji lašai – papildomam kvėpavimo takų uždegimo gydymui.
  • Husteel geriamieji lašai – kosuliui, sukeltam bronchito arba peršalimo, lengvinti.
  • Drosera Homaccord geriamieji lašai –pagalbiniam ūminio bronchito sukelto produktyvaus kosulio, kai atsikosėjama gleivėmis, gydymui.

Virškinimo sistemos ligoms gydyti:

  • Nux vomica – Homaccord  geriamieji lašai – lengviems skrandžio, žarnų ar kepenų funkcijos sutrikimams ir pilvo pūtimui gydyti.
  • Gastricumeel tabletės – skrandžio uždegimui gydyti, rėmeniui, pilvo pūtimui mažinti.
  • Hepeel tabletės – papildomam kepenų funkcijos sutrikimų gydymui.
  • Spascupreel S tabletės – virškinimo organų spazmų sukeltiems simptomams lengvinti.

Gydant virškinimo sutrikimus vaikams, rekomenduotini ir nervų sistemą stiprinantys homeopatiniai vaistai: Nervoheel N tabletės (arba Neurexan tabletės).

Sėkmingam vaikų ligų gydymui labai svarbu įvertinti psichinę būseną bei šeimos situacijąGALUTINIS-GERAS-VAIKU-LIGOS-SLIDE

 

  • Virusinės infekcijos – galimos priežastys: pervargimas, negalėjimas susitvarkyti su vidaus išgyvenimais ir išorės įvykiais, mokymosi krūviais, nesutarimai tarp tėvų.
  • Virškinimo sutrikimai – priežastys: ko gyvenime vaikas nepajėgia “suvirškinti” (santykiuose, darželyje, mokykloje ar bendravime šeimoje).
  • Adenoidai ir angina – priežastys: dažnai didelis jautrumas, vaikai „kovoja” su tėvų reikalavimais, šeimos emocijomis, nemeile darželiuose, mokykloje, neprisitaikymo prie gyvenimo sąlygų.

Kodėl dauguma vaikų serga? Skaitykite straipsnį>>>

 


Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų