Šiuolaikinė homeopatija
Homeopatijos sąvoka kilusi iš graikų kalbos ir susideda iš dviejų žodžių: homoion – „panašus“ ir pathos – „liga“. Tai reiškia – panašaus gydymas panašiu.
Klasikinė homeopatija stengiasi maksimaliai laikytis homeopatijos kūrėjo S.Hanemano (Samuel Hahnemann) idėjų. Kadangi šiuolaikiniai žmonės laiką taupo, atsirado greitesnio gydymo poreikis. Į šiuos poreikius atsižvelgiančią homeopatinio gydymo sistemą išvystė kitas vokiečių gydytojas – Hansas Heinrichas Rekevegas ( Hans Heinrich Reckeweg, 1905–1985).
Jis sukūrė kompleksines, iš kelių komponentų sudarytas homeopatinių vaistų receptūras, kurias galėtų skirti bet kuris gydytojas, universitetiniais metodais ištyręs pacientą, pagal jo ligos diagnozę. Mokslininkas pastebėjo, kad klasikinė pavienes homeopatines medžiagas naudojanti homeopatija netinka gydyti tuomet, kai pacientas serga net keliomis ligomis. Ypač ši tendencija išryškėjo XX amžiuje, kai atsirado daugybė ligų, susijusių su civilizacijos pažanga, urbanizacija, didėjančiu teršalų kiekiu, nenatūralių maisto produktų vartojimu, pašėlusiu gyvenimo tempu.
Palyginti su klasikiniais vienkomponenčiais homeopatiniais preparatais, kompleksinius preparatus galima įsivaizduoti tarsi gerai susižaidusią komandą, kurioje svarbus kiekvienas narys, nes papildo vienas kitą, padeda vienas kitam. Vienos homeopatinių vaistų veikliosios medžiagos padeda organizmui šalinti toksinus, kitos – padeda suaktyvinti organizmo gynybinius procesus, įtakojančius sveikimo procesą. Dažnai siūloma vartoti netgi keletą homeopatinių vastų, kurie papildo vienas kitą, sustiprina vienas kito poveikį.
Šios idėjos įkvėptas gydytojas H. H. Rekevegas įkūrė biologinių homeopatinių preparatų kompaniją – „Biologische Heilmittel Heel GmbH“ (Heel ), kuri šiandien yra didžiausia moderniosios homeopatijos vaistų gamintoja Vokietijoje ir viena didžiausių pasaulyje.
Homeopatija – gydymo metodas, dažniausiai neturintis šalutinio poveikio ir veikiantis ligos priežastį
Homeopatija – tai gydymo sistema, turinti kitokį požiūrį į ligą, nei įprastinis gydymas. Visuomenėje taip jau įprasta: jei skauda ranką – išgerkime vaistų nuo skausmo, jei pakilo temperatūra – išgerkime vaistų nuo temperatūros. Ir tai yra ne kas kita, o simptomų slopinimas. Tačiau juk ligos priežastis yra kita: temperatūra pakilo dėl tam tikros priežasties. Ranką taip pat skauda dėl konkrečios priežasties. Temperatūra – tai ligos simptomas, skausmas – tai ligos simptomas. Šiuolaikinė homeopatija kelia klausimus – kodėl prasidėjo liga, kokia yra atsiradusio simptomo priežastis – ir veikia būtent į tą priežastį, t.y. gydo ligą iš esmės. Šiuolaikinio homeopatinio gydymo esmė – gydyti ligonį, o ne ligą. Kad geriau suprastume, paanalizuokime plačiau.
Simptomas – natūrali organizmo išraiška
Jei suskaudo galvą ar pakilo temperatūra – tai yra simptomas. Atsiradęs simptomas rodo, kad prasidėjo organizmo sveikimo procesas. Tai natūrali organizmo išraiška, būsena, kai prasideda gynybiniai ir atkuriamieji procesai.
Homeopatijoje ligos simptomas yra rodiklis, pagal kurį ligoniui skiriamas homeopatinis preparatas, suaktyvinantis organizmo „vidinį gydytoją“. Pavyzdžiui, karščiavimas yra natūrali organizmo išraiška, kuria ginamasi nuo ligos sukėlėjų (virusų, bakterijų, toksinų). Tad slopindami karščiavimą slopiname ir „organizmo vidinį gydytoją“. Šiuolaikinės homeopatijos požiūriu, dirbtinis skatinimas kuo greičiau nuslopinti temperatūrą (ypač iki 38 laipsnių) padaro „meškos paslaugą“ organizmui ir imuninei sistemai ir gali padėti atsigauti ligai.
Taigi šiuolaikinė homeopatija veikia taip:
Simptomas
Homeopatinis vaistinis preparatas
Organizmo procesų suaktyvinimas (toksinų šalinimas, organizmo gynybinės sistemos įtraukimas)
Natūralus pasipriešinimas ligos sukėlėjui
Organizmo reguliacinių procesų įjungimas (imuninės sistemos aktyvinimas, moduliavimas)
Šiame etape liga gali dar labiau suaktyvėti
Sveikimo procesas
Visiškas pasveikimas
Nuslopinus simptomą, bet nepašalinus priežasties, simptomas atsinaujina, ir liga pereina į kitą, sunkesnę fazę.
Šiuolaikinė homeopatija – gydymo metodas, dažniausiai neturintis šalutinio poveikio ir vedantis į priežasties šalinimą, t.y. visišką pasveikimą.
Imunitetas ir šiuolaikinė homeopatija
Žmogaus imuninės sistemos esmė:
- Gintis nuo kenksmingų medžiagų;
- Atskirti „sava“ nuo „svetima“;
- Gintis nuo ligų sukėlėjų (virusų, bakterijų, grybelių, parazitų).
Šiuolaikinio žmogaus imuninė sistema yra veikiama, daugybės veiksnių:
1. Aplinkos užterštumas
2. Stresas, psichiniai išgyvenimai
3. Netaisyklinga mityba
4. Žarnyno parazitai
5. Žalingi įpročiai (alkoholis, rūkymas)
6. Netikslingas antibiotikų ir kitų cheminių preparatų vartojimas
7. Nuovargis ir miego trūkumas
8. Per mažas judėjimas
Visa tai silpnina organizmo apsauginius barjerus ir imuninę sistemą.
Imuniteto sutrikimas gali pasireikšti šiais negalavimais:
- Imunodeficitiniai sutrikimai (nepakankamas imunitetas, dažnos virusinės ligos);
- Alerginės būklės (neadekvačiai audringa organizmo reakcija į išorinius faktorius);
- Autoimuninės ligos (organizmo reakcija, nukreipta prieš nuosavus audinius).
Šiuolaikinės homeopatijos gydymo tikslai:
- Sumažinti, nutraukti toksinų patekimą į organizmą;
- Skatinti patekusių toksinų išsiskyrimą;
- Stiprinti pažeistų organų funkcijas;
- Harmonizuoti visų organizmo funkcinių sistemų veiklą.
Toksinai, šiuolaikinis gyvenimo būdas ir šiuolaikinė homeopatija
Už patogų gyvenimą, jo teikiamus malonumus žmogus moka savo sveikata. Šiuolaikinio žmogaus organizmas yra užterštas toksinais. Toksinai – nuodingosios medžiagos, veikiančios skirtingas organizmų funkcijas.
Pirmieji požymiai, kad žmogaus organizmas užterštas toksinais, – padidėjęs jautrumas, neatsparumas ligoms ir infekcijoms, energijos stygius, antsvoris. Neįtikėtina, bet žmogus savo viduje gali sukaupti vidutiniškai 5–6 kg šiukšlių, o nutukę žmonės – iki 24 kg.
Toksinai, kurie kaupiami žmogaus organizme ir nėra pašalinami, yra kenksmingi. Jie gali pažeisti endokrininę ir imuninę sistemą, veikti kancerogeniškai.
Gydantis šiuolaikinės homeopatijos vaistais galima iš organizmo išvalyti nuodingąsias medžiagas ir atgauti sveikatą.
Atminkite: homeopatiniai vaistai dažniausiai neturi šalutinio poveikio, tinka vartoti su kitais vaistais ir visais atvejais atitinka vieną iš pagrindinių principų – nepakenkti. Labai svarbu žinoti, kad būtent dėl organizmo reakcijų suaktyvinimo, vos pradėjus vartoti homeopatinius vaistus, ligonis gali pajusti ligos paūmėjimą. Ši fazė laikina ir rodo, kad vaistas veikia ligos priežastį ir organizmas reaguoja į jo vartojimą. Toliau vartojant vaistą, paūmėjimo simptomai praeina.
Ar galime patys daryti įtaką savo sveikatai? Šiuolaikinės homeopatijos požiūris
Dauguma manome, kad sveikata priklauso nuo mūsų gydytojo. Tačiau nuo gydytojo priklauso tik 10 proc. mūsų sveikatos.
Tyrimai parodė, kad mūsų sveikatą lemia 4 veiksniai: genai, medicina, aplinka, gyvenimo būdas.
Ar žinote, kad net 50 proc.mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo.