Traumos, sąnarių skausmas ir uždegimas. Kaip padėti sau?

Ką daryti, jei traumos išvengti nepavyko? Kaip sau padėti, jeigu vargina sąnarių skausmas, uždegimas?

Konsultuoja gydytoja natūropatė, holistinio sveikatos principo propaguotoja Edita Jaskelevičienė.

Sąnarių, raumenų, kelio skausmas – dažna vizito pas gydytoją priežastis

Žmonės, kurie serga uždegiminėmis sąnarių ligomis (pvz., artritu), dažnai ligos paūmėjimą pajaučia drėgnuoju laiku. Tikslių to priežasčių nėra žinoma, tačiau manoma, kad veikiausiai tam įtakos turi šaltis ir drėgmė. Stiprūs skausmo priepuoliai gali praeiti pasikeitus orams, o gali ir varginti nuolat. Sutinę, traškantys, o rytais sustingę sąnariai smarkiai apriboja galimybes, sutrikdo kasdieninę veiklą. O svarbiausia, kad sąnarius skauda, gelia, maudžia.

Įprasta manyti, kad sąnarių uždegimas – vyresnės kartos liga. Tačiau šiandien pastebima, kad sąnarių skausmas dažnai vargina ir jaunus žmones. To priežastys siejamos tiek su mažu fiziniu aktyvumu, tiek su perdėtai dideliais fiziniais krūviais. Vienu atveju sąnariai dėl nejudros sustingsta, nyksta, kitu – susidėvi. Dažnai sąnarių skausmas ir uždegimas kyla dėl netinkamai atliekamos mankštos, pratimų, kurie traumuoja sąnarį. Sąnarių būklei įtakos turi mityba, žalingi įpročiai, antsvoris.

Itin varginančios sąnarių ligos (artritai) skirstomos į uždegimines (infekcinis ar reumatoidinis artritas, podagra) ir degeneracines (artrozė, trauminis artritas). Uždegiminiai artritai susiję su jungiamojo audinio, gaubiančio sąnarį iš vidaus, uždegimu. Degeneracinių artritų priežastis – sąnario kremzles pažeidimas. Visos sąnarių ligos pažeidžia sąnario kremzlę, ji ima irti, nykti. Sąnarių ir stuburo degeneracinės ligos užima pirmą vietą tarp atramos-judamojo aparato ligų.

Padidėjusios rizikos grupei priklausome… visi

Sąnarių skausmą, uždegimą gali sukelti ne tik ligos, bet ir traumos ar mikrotraumos. Dėl slidaus kelio, šaligatvio, laiku nenuvalytų laiptų traumą gali patirti ir judrus vaikas, ir sveikas jaunuolis, ir vyresnio amžiaus žmogus. Pastariesiems traumų rizika didėja dėl sulėtėjusios reakcijos, pakitusios koordinacijos. Didesnės rizikos grupei priklauso ir vaikai, ir paaugliai, ir jaunimas: vieni – dėl judrumo, smalsumo, kiti – dėl to, kad neįvertina rizikos, ištroškę nuotykių. Higienos instituto duomenimis (2013 m.), apie 50 proc. visų traumų patiriama nukritus.

Slidinėjimas, važinėjimas snieglente – populiarėjančios žiemos pramogos, kurios kartu yra ir dažniausiai sukeliančios traumas. Statistikos duomenimis, traumas patiria kas dvidešimt penktas išvykęs slidinėti žmogus.

Kaip sau padėti, kai vargina sąnarių ligų sukeltas skausmas ar uždegimas?

Viena iš galimybių – vartoti homeopatiškai paruoštų vaistų. Pagrindinė homeopatinių vaistų vertė – jie padeda veiksmingai kontroliuoti ir valdyti sveikimo procesą. Kitaip tariant, vartojant homeopatinių vaistinių preparatų, galima gydytis gana aktyviai, tačiau kartu kontroliuoti gijimo procesą ir neužslopinti uždegimo. Kitas homeopatinių vaistų privalumas – jie gaminami iš natūralių, biologinių žaliavų, kurios nėra svetimos žmogaus organizmui, todėl labai retai sukelia šalutinių poveikių.

Kai vargina sąnarių skausmas, uždegimas, rekomenduojama vartoti homeopatinį vaistinį preparatą – tabletes Zeel T. Jų skiriama, jei reikia lengvinti sąnarių ligų, ypač susijusių su skausmu, patinimu ar sąnarių nejudrumu, simptomus. Tabletės Zeel T pasižymi uždegimą slopinančiu ir nuskausminamuoju poveikiu, t.y. veikia pagrindinius simptomus, varginančius žmones, kuriems skauda sąnarius, kurie kenčia dėl sąnarių uždegimo. Sergantiems sąnarių degeneracinėmis ligomis itin svarbu, kad tabletės Zeel T pasižymi kremzlę apsaugančiu (chondroprotekciniu) ir atsinaujinimą skatinančiu (chondrostimuliuojamuoju) poveikiu. Taip pat jis aktyvina kremzlinių ląstelių sintezę, didina kremzlės ir tarpstuburkaulinių diskų atsparumą krūviams. Homeopatiškai paruoštas vaistas Zeel T skatina normalaus sinovinio (sąnarinio) skysčio sintezę, taip pagerindamas sąnarių judesius.*

Kartu su tabletėmis galima vartoti Zeel T tepalą, kuris skirtas artritams (ypač kelio sąnario), poliartritams, spondilioartrozėms, skausmingam peties nejudrumui (Periarthritis humeroscapularis) gydyti.

Kaip veikia Traumeel S traumų atveju?

Tepalas Traumeel S tinka esant pačioms įvairiausioms traumoms, nes veikia visus pagrindinius traumos požymius – skausmą, patinimą, kraujosruvas, jis greitai mažina uždegimą, skausmą ir kraujosruvų atsiradimą, skatina gijimą. Traumeel S poveikis patvirtintas moksliniais įrodymais ir daugiau nei 60 metų patirtimi visame pasaulyje.

Traumeel S sudėtyje yra net 14 įvairių augalinių ir neorganinių komponentų. Vaisto sudedamosios dalys parinktos taip, kad veiktų visas uždegimo proceso grandis ir įvairius uždegimo poveikius audiniams. Vieni komponentai (mėlynoji kurpelė, sodinis hamamelis, daugiametė saulutė, kalninė arnika, vaistinė šunvyšnė) veikia kraujosruvų gijimą, nes didina kraujagyslių tonusą ir reguliuoja jų pralaidumą, išjudina kraujo sąstovį. Kiti (siauralapė ir rausvažiedė ežiuolė) mažina pūliavimo tikimybę. Svarbi grandis gydant traumas yra skausmo valdymas. Taigi mėlynoji kurpelė, kalninė arnika, paprastoji jonažolė, vaistinė ramunė užtikrina skausmo malšinamąjį poveikį. Gijimą, rando ar kaulinio rumbo formavimąsi skatina vaistinė medetka, kalninė arnika, rausvažiedė ežiuolė ir vaistinė taukė. Tik veikdami kartu Traumeel S komponentai sukelia efektyviausią poveikį gydant išnirimus, patempimus, sumišimus, uždegimus, nubrozdinimus, lengvinant kaulų ir sąnarių degeneracinius simptomus.

Svarbu: Traumeel S gali vartoti skirtingų amžiaus grupių pacientai:

  • vyresni žmonės;
  • visų amžiaus grupių vaikai;
  • žmonės, kurie netoleruoja nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Homeopatiškai paruoštas vaistinis preparatas Traumeel S gaminamas įvairių formų, jas patogu vartoti, yra maksimaliai pritaikytos pacientui, pvz., tepalas vartoti iš išorės, tabletės.

*Šaltinis: žurnalas Biologinė medicina, 2012 m. kovo mėn. – http://bioreguliacija.lt/wp-content/uploads/2014/07/BM_2012nr1_int.pdf

 

Zeel T tepalo vaisto pakuotės lapelis>>>

Zeel T tablečių vaisto pakutės lapelis>>>

Traumeel S tepalo vaisto pakuotės lapelis>>>

Traumeel S tablečių vaisto pakuotės lapelis>>>

 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų