Siaučiant pandemijai, imuninei sistemai stiprinti į pagalbą pasitelkime bioreguliacinę mediciną

Prisidengdamas imunitetu tarsi skydu, žmogus gali atlaikyti iššūkius, ligas, įvairias gyvenimo situacijas. Bet koks išorės poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas ir taip gintis nuo jį užpuolusių „priešų“. Kokią įtaką žmogaus sveikatai ir jo imunitetui daro stresas?

Kodėl tai yra itin svarbu epidemijos bei pandemijos metu? Imuniteto vaidmenį ir bioreguliacinio gydymo galimybes aptariame su gydytoja homeopate med. dr. Virginija Gudavičiene.

Kaip veikia žmogaus imuninė sistema iš esmės?

Imuninė sistema – tai sudėtingas tinklas tarp mūsų organizmo ląstelių, organų ir audinių, kurio pagrindinis tikslas – apsaugoti organizmą nuo svetimkūnių (bakterijų, virusų, navikinių ląstelių). Prasidėjus infekcijai, imuninės sistemos komponentai, siekdami kuo efektyviau pašalinti mikroorganizmą, veikia integruotai, sutrikus nors vienai grandžiai, labai greitai sureaguoja ir kiti komponentai. Vaikui augant, bręsta ir imuninė sistema, todėl jie yra imlesni infekcijoms. Vyresnio amžiaus žmonės taip pat serga dažniau, tačiau dėl priešingo proceso – imuninės sistemos remodeliavimosi, dėl ko sulėtėja ir nusilpsta gynybinės organizmo reakcijos. Imunitetas silpsta ir dėl didelio darbo krūvio, miego higienos nesilaikymo, poilsio stokos, emocinio išsekimo, žalingų įpročių ir kt. Imunitetas sąlyginai skirstomas į nespecifinį (įgimtą) ir specifinį (įgytą), susiformuojantį organizmui kontaktuojant su atitinkamais antigenais. Todėl sakyti, kad imunitetas yra tik genetiškai nulemtas, yra neteisinga.

Kokia yra bioreguliacinės sistemų medicinos vieta gydant įvairias ligas?

Bioreguliacinė sistemų medicina – tai inovatyvus integruotas požiūris į organizmą ir jį apėmusias ligas, kai didelis dėmesys skiriamas ne tik fizinei, bet ir emocinei būklei. Žmogaus organizmas yra traktuojamas kaip vientisa kompleksinė sistema. Mūsų sveikatą lemia nervų, hormonų, organų ir jų sistemų pusiausvyra. Šis darnus mūsų organizmo veiklos balansas yra veikiamas ne tik genetikos, bet ir gyvenimo būdo, emocinės būklės, aplinkos ir kitų faktorių. Minėtų struktūrų pusiausvyros sutrikdymas labai dažnai būtent ir lemia ligų atsiradimą ir progresavimą. Todėl, siekiant geriausio rezultato, labai svarbu atsižvelgti į kiekvieną iš šių sveikatos komponentų ir paskirti tinkamą gydymą.

Kokia šių bioreguliacinių priemonių paskirtis?

Bioreguliacinės sistemų medicinos paskirtis ir pagrindinis tikslas yra kuo geresnis rezultatas pacientui, sustiprinant jo autoreguliacinius gebėjimus. Vienas iš svarbiausių uždavinių – atpažinimas ir pagalba pagrindinėms sutrikusioms sistemoms (pvz., skrandžio negalavimai ar galvos skausmai gali būti dėl patiriamo streso). Kiti uždaviniai yra pagalba ląstelių mikroaplinkai (drenažas, detoksikacija, toksinų vengimas) ir uždegimo reguliavimas vietoje paprasčiausio slopinimo.

Priemonės gali būti įvairios, tiek farmakologinės, tiek nefarmakologinės. Labai svarbus integruotas terapinis požiūris, kuris priklauso nuo autoreguliacinių paciento galimybių. Homeopatiniai bioreguliaciniai preparatai gali būti puiki integruoto gydymo proceso priemonė. Sergant lengvomis ligomis, homeopatija gali būti pagrindinis gydymo metodas, o sudėtingais atvejais dažniau taikoma kaip pagalbinė priemonė.

Ar iš tiesų įtampa bei stresas yra šiuolaikinio žmogaus sveikatos priešai?

Stresas pasirodo tada, kai poreikiai viršija mūsų pajėgumus. Yra trumpalaikis ir ilgai trunkantis stresas. Organizmui esant stresinės būsenos, pirmasis sureaguoja pogumburis, kuris ,,užveda mechanizmą“ ir per neurohumoralinę sistemą veikia antinksčius, iš kurių išsiskiria didesni nei įprastai adrenalino ir kortizolio kiekiai. Padidėjus adrenalino kiekiui, širdis greičiau plaka, kyla spaudimas ir greičiau naudojami organizmo energijos resursai. O kortizolis padidina gliukozės kiekį kraujyje, skatindamas efektyvesnį gliukozės panaudojimą smegenyse. Tai rodo, kad trumpalaikis stresas veikia teigiamai – sužadina organizmo atkuriamąsias savybes.

Tačiau nereikia apsigauti – kai stresas trunka ilgą laiką ir ilgą laiką išsiskiria kortizolis, organizmas gali ,,priprasti“, o tai sudaro palankesnes sąlygas didesnės apimties uždegimui vystytis. Klinikinis imunologas dr. Calabrese žurnale ,,Healthessentials“ rašo, kad ilgalaikis stresas ne tik skatina uždegimą, bet ir sumažina limfocitų skaičių organizme. Kuo mažesnis limfocitų skaičius – tuo prastesni organizmo gynybiniai pajėgumai esant infekcijos grėsmei. Taip pat didelis stresas gali sukelti nerimą ar depresiją, kas taip pat gali būti uždegimo priežastis. Ilgai trunkantis uždegimas organizmui yra pavojingas – išsekina imuninę sistemą, ir ji nebegali tinkamai apginti nuo sukėlėjų. Taigi padidėja rizika sirgti imuninėmis ligomis (artritu, psoriaze ir kt.), pablogėja širdies ir kraujagyslių sistemos darbas, didėja rizika sirgti 2 tipo cukriniu diabetu.

Tad ką daryti, kai šiandien iš viso nebežinome, kas bus rytoj?

Iš tiesų, dažną Lietuvos gyventoją, ypač šiuo metu, vargina nervinės kilmės nerimas ir negalėjimas užmigti. Kartu su įvairiais nefarmakologiniais gydymo metodais (kognityvine elgesio terapija) padeda šiuolaikiniai bioreguliaciniai homeopatiniai preparatai. Vienas iš jų – Neurexan tabletės. Šių tablečių sudedamosios dalys: aviža (Avena sativa), kava (Coffea arabica), raudonžiedė pasiflora (Passiflora incarnata), cinko valerianatas (Zincum valerianicum) lengvina simptomus, susijusius su stresu, padeda įveikti miego sutrikimus. Tinka tiems, kuriems sunku užmigti arba kurie prabunda naktį. Neurexan® yra natūralus preparatas, per trumpą laiką sumažinantis įprastus streso simptomus, tokius kaip nerimastingumas ir nemiga. Dienos metu jūs jausitės ramesni ir labiau atsipalaidavę, todėl naktį miegas bus kokybiškesnis.

Tenka girdėti, kad stiprus organizmas yra lygu švarus organizmas. Ar taip yra iš tiesų?

Gyvename pasaulyje, kuriame pilna toksinų. Kasmet sukuriama apie 2000 naujų cheminių medžiagų, o jų poveikis žmogaus organizmui dar nėra visiškai ištirtas. Beje, biologiniams toksinams priskiriami virusai, bakterijos, alergenai ir t.t. Fizikiniams – technologijų skleidžiamos elektromagnetinės bangos. Iš išorės patenkantys toksinai vadinami egzogeninės kilmės, o susidarantys žmogaus organizmo viduje – endogeninės.

Sveiko žmogaus organizmas sugeba kurį laiką neutralizuoti šias nepageidaujamas medžiagas, bet per ilgesnį laiką dėl organizmo perkrovų medžiagų apykaitos produktų ir kenksmingų junginių šalinimas neišvengiamai sutrinka. Todėl kaupiasi toksinės medžiagos, kurios sukelia organizmo sutrikimus, galinčius turėti sunkių pasekmių.

Kaip jau minėjau, bioreguliacinės sistemų medicinos pagrindinis tikslas yra kuo geresnis rezultatas pacientui, sustiprinant žmogaus autoreguliacinius gebėjimus. Vienas iš uždavinių – pagalba ląstelių mikroaplinkai – audinių sistemų drenažas arba detoksikacija. Geras limfos tekėjimas yra būtinas ne tik žmonių gyvybinėms funkcijoms palaikyti, bet ir toksinėms atliekoms pašalinti, uždegimams reguliuoti.

 

Kaip supratau, limfinė sistema yra labai svarbi žmogaus imunitetui. Kokia bioreguliacinės sistemų medicinos pagalba?

 

Vaikystėje daugeliui problemų kelia padidėjusios tonzilės ir išvešėję adenoidai. Adenoidai – limfinės liaukos, gaminančios limfocitus ir padedančios organizmui gintis nuo ligų. Jie ypač ryškūs iki 4 metų, todėl daug problemų sukelia vaikams. Tai gynybinės liaukos, todėl jų nereikia skubėti operuoti, o pabandyti išsiaiškinti, su kuo vaiko organizmas kovoja. Dažniausiai šios problemos kyla vaikams, kurie jautriai reaguoja į tėvų draudimus, liepimus, šeimos vidines problemas, sunkiau prisitaiko darželyje ir lopšelyje.

Limfinei sistemai geriau funkcionuoti padeda pakankamas skysčių kiekis, fizinis aktyvumas. Padėti atkurti limfinės sistemos funkcionalumą padeda ir bioreguliacinių savybių turintis vaistinis preparatas Lymphomyosot. Jo sudėtyje yra šiurkštusis asiūklis (Equisetum hymalaya), dirvinė neužmirštuolė (Myosotis arvensis), kalcio fosfatas (calcium phosphoricum), vaistinė žvirbliarūtė (Fumaria officinalis) ir kitų natūralių sudedamųjų medžiagų, tad jis puikiai tinka dėl lėtinio tonzilito pasireiškusios limfinės edemos ir limfmazgių padidėjimui mažinti, natūraliam limfos nutekėjimui skatinti. Jį svarbu vartoti ne tik ligai paūmėjus, bet ir dažnai pasitaikančių infekcinių bei lėtinių ligų atvejais.

 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

 

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų