Pasaulyje siaučia koronavirusas: ką dar galime padaryti savo sveikatos labui?
Lietuvai, kaip ir visam pasauliui, tenka susidurti su itin dideliu iššūkiu – koronavirusu COVID-19. Virusas COVID-19 ilgai išlieka ant paviršių, sparčiai plinta, o užkrėsti gali ir žmogus, kuris dar jokių simptomų nejaučia. Mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti COVID-19, Kinijoje jau patvirtintas pirmas antivirusinis vaistas, dedamos pastangos sukurti vakciną.
Kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu?
Pataria Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos prezidentė gydytoja med. dr. Virginija Gudavičienė.
Gydytoja, prašom trumpai priminti, kas yra virusinė infekcija.
Virusinės infekcijos – tai mažų, greitai besidauginančių mikroorganizmų sukeltos ligos, sutrikdančios kvėpavimo takų, žarnyno, galvos smegenų, kepenų ar kitų organų funkcijas. Jų yra daug ir įvairių, simptomai taip pat priklauso nuo to, kokia organizmo funkcija yra pažeista. Tačiau vien tik pagal simptomus atskirti virusinę ligą nuo bakterinės nėra paprasta, tai padeda padaryti kraujo ar kiti tyrimai.
Bet mes gyvename apsupti mikroorganizmų?
Taip, mes gyvename apsupti daugybės mikroorganizmų, kurie, esant palankioms sąlygomis, dauginasi ir plinta. Sezoninės, dažniausiai virusų sukeliamos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos sutinkamos dažnai, tačiau didžioji dalis žmonių serga lengvai ir be komplikacijų. Žmonėms, priklausantiems rizikos grupei (vyresnio amžiaus, piktnaudžiaujantiems žalingomis medžiagomis ir kt.), virusinės ligos dažnai komplikuojasi, todėl ypač svarbu stiprinti organizmą, siekiant išvengti bet kokių ligų. Vaikai taip pat yra imlesni virusinėms infekcijoms, kadangi daug laiko praleidžia darželiuose, mokyklose, kur susiduria su naujais patogenais, o jų imuninė sistema dar tik formuojasi, tad ir serga dažniau.
Koronavirusas – iššūkis visam pasauliui?
Taip, koronaviruso sukelta pandemija – iššūkis visam pasauliui. Pirmojo tyrimo, atlikto Uhano (Kinija) mieste ir išspausdinto „Lancet“ žurnale, duomenimis, reikšmingi rizikos veiksniai siejami su didesne suaugusiųjų, vyresnio amžiaus žmonių mirties rizika, kai į gydymo įstaigą atvyksta pacientai, kuriems pasireiškia sepsio (gyvybei pavojingos būklės, kai dėl iškreipto organizmo atsako į infekciją pasireiškia organų funkcijų sutrikimas) simptomai. Taip pat tiems, kurie serga gretimomis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, hipertenzija, kuriems ilgą laiką taikoma neinvazinė plaučių ventiliacija. Tačiau rizikos veiksniai, šiai infekcijai nevaldomai plintant, yra ir toliau tiriami, analizuojami, todėl svarbu stebėti naujausią mokslinę informaciją. Blogesnė vyresnio amžiaus žmonių prognozė gali būti ir dėl su amžiumi susijusios imuninės sistemos silpnėjimo, didesnės apimties uždegimo, kuris gali paskatinti viruso dauginimąsi ir ilgesnį organizmo atsaką į uždegimą. To pasekmė – ilgesnį laiką žalojama širdis, smegenys ir kiti organai. Tokiomis įžvalgomis dalijasi tyrimo bendraautoris vidaus ligų gydytojas Dr. Zhibo.
Kaip plinta įvairių tipų virusai ir kaip apsisaugoti?
Virusai, kaip ir kiti patogenai, gali plisti keliais būdais: kontaktiniu keliu (pvz., spaudžiant ranką, žaidžiant su tais pačiais žaislais ), oro lašeliniu būdu (pvz., čiaudint, kosint ar tiesiog kalbant), per kraują (pvz., esant atvirai žaizdai), per užterštą maistą ar vandenį, platinant kitiems viruso pernešėjams (įkandus erkei).
Užsikrėtus infekcija, tam tikrą laiką simptomų galima nejusti – tai vadinamasis inkubacinis periodas, kuris dažniausiai varijuoja nuo kelių iki keliolikos dienų. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, koronaviruso inkubacinis periodas yra 2–14 dienų. Ši infekcija plinta kontaktiniu (nuo žmogaus žmogui) ir oro lašeliniu būdu (čiaudint, kosint ar tiesiog iškvepiant orą). Virusas taip pat gali kelias valandas išgyventi ant įvairių paviršių, durų rankenų ir pan. Dėl to ypač svarbu laikytis visų saugos priemonių – dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, drėgnai valyti, dezinfekuoti, vėdinti patalpas ir, žinoma, saviizoliacija, siekiant apsaugoti save ir kitus.
Ką pacientams reikėtų žinoti apie virusinių ligų gydymą?
Gydant virusines infekcijas, labai svarbu stiprinti imunitetą palaikant ir skatinant organizmo gynybines reakcijas kovojant su patogenu. Šiuo atveju skatinti organizmo gynybines galias gali padėti laiko patikrinta vokiečių homeopatija ir bioreguliacinė medicina.
Kas yra bioreguliacinė medicina?
Bioreguliacinė sistemų medicina pacientą gydo kitaip. Pagrindinis jos taikinys yra paciento autoreguliacinė sistema, laikantis principų, suformuotų Alta Smit ir kitų autorių, pripažįstančių biologinių procesų dinamiškumą, o iš klinikinio požiūrio vertinančių individualumo, šiuolaikiškumo, lokalizuoto sinergistinio ir kompleksinio preparato pritaikymą. Priimant individualų sprendimą, bioreguliacinė medicina orientuojasi į paciento „atsargos autoreguliaciją“ ir ligos vystymosi vaizdą.
Kokie preparatai tinka virusinių ligų atveju?
Ypač platus yra homeopatiškai paruošto vaisto Engystol antivirusinis spektras. Nors tikslus Engystol veikimo mechanizmas vis dar tiriamas, iki šiol atlikti tyrimai rodo, kad šis vaistas pasižymi imunomoduliuojamuoju ir antivirusiniu veikimu. Tyrimų rezultatai skelbia, kad Engystol vartojimas padidina imunitetui svarbių interferono gama (IFN-gama) gamybą ir skatina interferono alfa (INF-alfa) išsiskyrimą bei žmogaus granuliuotų leukocitų (granulocitų) fagocitinį, t.y. patogenus apgaubiantį ir praryjantį, aktyvumą, o viruso dauginimosi slopinimas pastebėtas veikiant tokius virusus, kaip adeno, gripo, respiratorinis sincitinis virusas (RSV), rinovirusas (HRV). Engystol yra homeopatinis vaistas, vartojamas peršalimui, ypač susijusiam su virusine infekcija, gydyti. Jo gali vartoti ir vaikai, ir suaugusieji, skiriasi tik dozės.
Kitas puikus antivirusinis preparatas, skirtas kovoti su ūmine virusine infekcija, yra Gripp-Heel.
Gripp-Heel tabletės yra homeopatinis vaistinis preparatas, vartojamas sergant virusine peršalimo liga. Dozavimas ir vartojimas pagal amžių nurodytas vaisto pakuotės lapelyje vartotojui. Svarbu vartoti taip, kaip rekomenduoja gydytojas ar vaistininkas.
Ar homeopatinius vaistus galima vartoti tik susirgus?
Galima vartoti tiek profilaktiškai, tiek susirgus. Kovojant su virusu, šio preparato sudedamosios dalys stiprina imunitetą. Homeopatinių vaistų sudėtyje esančios kregždūnės (lot., Vincetoksicum) ir sieros (lot., Sulfur) homeopatinė vaistinė forma yra puikus derinys siekiant laimėti kovą su virusais.
Svarbu paminėti, kad homeopatiniai preparatai tiesiogiai nesunaikina virusų, tačiau slopina jų dauginimąsi ir skatina imuninę sistemą kovoti prieš ligų sukėlėjus. Taip pat primename, kad virusinių infekcijų antibiotikai neveikia. Antibiotikus paskiria gydytojas, jais gydomos tik bakterinės kilmės infekcijos.
Gripp Heel vaisto pakuotės lapelis>>>
Engystol vaisto pakuotės lapelis>>>
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt