Kuo gali būti naudinga homeopatija gydant traumas?

Traumų patirti niekas nenori, o jeigu jau tokia nelaimė įvyko, pasveikti norima kuo greičiau. Kaip patyrusiems traumą gali padėti homeopatija? Kalbamės su Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiuoju gydytoju sporto mediku dr. Daliumi Barkausku.

Kokia homeopatijos vieta gydant traumas? Kada ji rekomenduotina – iš karto patyrus traumą, vėliau derinant su kitais gydymo būdais, reabilitacijos periodu?

Homeopatija yra klasikinė ir modernioji. Žinoma, kad homeopatinius vaistus sudaro augalinės, gyvulinės kilmės žaliavos, taip pat neorganinės medžiagos, o juos gaminant naudojami dešimtkartiniai, šimtakartiniai ar dar didesni skiediniai. Vėliau šie homeopatiniai skiediniai dinamizuojami (purtomi arba kratomi), kad veiklioji medžiaga tolygiai pasiskirstytų.

Savo praktikoje naudoju moderniosios homeopatijos preparatus, kurie praskiesti nedaug, juose yra veikliųjų medžiagų. Todėl šią terapiją vadinu mikrodozių terapija.

Manau, kad medikas, kuris taiko homeopatinius gydymo metodus, turi turėti atitinkamų žinių ir patirties. Juk norint, kad homeopatinis gydymas būtų veiksmingas, reikia ne tik žinoti, koks vaistas tinka kiekvienu konkrečiu atveju, bet ir kokią jo dozę skirti, kaip ją koreguoti, su kokiais kitais medikamentais ar gydymo būdais derinti. Žodžiu, skirti homeopatinių preparatų, ypač klasikinės homeopatijos, mechaniškai, aklai, vien atsižvelgiant į indikacijas, ne visada galima.

Mano nuomone, mikrodozių terapija, arba modernioji homeopatija, tinka visais traumos gydymo etapais – ir iš karto tik patyrus traumą, ir po operacijos, jei tokios reikėjo, ir reabilitacijos periodu.

Ar, gydant įvairias traumas, tradicinės medicinos metodų derinimas su homeopatija yra reikalingas, naudingas pacientui?

Be abejo. Netgi, sakyčiau, daroma didelė klaida norint supriešinti tradicinę ir netradicinę (alternatyviąją) mediciną. Nors, mano galva, nėra tradicinės ar netradicinės medicinos. Medicina yra viena, tačiau gydant vienas ligas ar būkles gali būti veiksmingesnė viena jos šaka, pvz., tradicinė, kitas – netradicinė, t.y. alternatyvioji. Todėl šis priešpriešinimas yra iš principo neteisingas.

Įvairių metodų derinimas tik į naudą ligoniui, jeigu, aišku, kaip jau minėjau, šiuos metodus taiko gydytojas, išmanantis esminius homeopatijos dėsnius ir taikymo principus. Taigi vienu atveju pagrindinė terapija gali būti gydymas cheminiais vaistais, o alternatyvioji medicina pasitelkiama tik simptomams malšinti. Kitu atveju, priešingai: pagrindinis krūvis gali tekti alternatyviajai medicinai, ir tik simptomai bus veikiami cheminių vaistų. Gali būti būklių, kai žmogus bus gydomas vien cheminiais vaistais arba vien alternatyviaisiais metodais – homeopatija, fitomedicina, pan.

Koks bus pasirinktas gydymo metodas ar jų deriniai, priklauso nuo patologijos, ligonio būklės, gretutinių ligų ir pan. O nuo gydytojo profesionalumo priklauso diagnozės tikslumas ir sugebėjimas parinkti veiksmingiausias priemones kiekvienam konkrečiam ligoniui.

Kaip homeopatiniai preparatai padeda gydyti traumas? Kuo jie naudingi?

Pagrindinė homeopatinių preparatų vertė – kad jie padeda veiksmingai valdyti sveikimo procesą. Kitaip tariant, skiriant homeopatinių preparatų galima gydyti gana aktyviai, tačiau kartu valdyti gijimo procesą ir nenuslopinti uždegimo. Noriu pabrėžti, kad uždegimas lydi ne tik sužalojimą, bet ir gijimo procesą, todėl, vaistais visiškai nuslopinę uždegimą, apsunkinsime ir sveikimo procesą, jis užsitęs. Kitas homeopatinių vaistų privalumas – kad jie gaminami iš natūralių biologinių žaliavų, kurios nėra svetimos žmogaus organizmui, todėl labai retai kelia šalutinių poveikių.

Kokiais atvejais rekomenduotumėte homeopatinio preparato Traumeel S? Esant kokioms traumoms, kokiems pacientams jis tinka?

Preparato Traumeel S skiriu labai plačiai dėl jau minėto svarbiausio privalumo – kad jis nenuslopina uždegimo. O gydant traumas ir yra labai svarbu valdyti uždegimą, bet jo nenuslopinti. Todėl patyrus traumą Traumeel S yra viena pagrindinių pirminių priemonių, jį galima pavadinti vaistu Nr.1. O ypač jis tinka vaikams. Žinoma, kad vaikai neretai būna jautrūs įvairiems medikamentams, o gydant Traumeel S šalutinių reakcijų praktiškai nebūna, todėl, pabrėžiu, tai idealus preparatas vaikams.

Traumeel S rekomenduojamas esant pačioms įvairiausioms traumoms, nes jis veikia visus pagrindinius traumos požymius – skausmą, patinimą, kraujosruvas. Taigi jis greitai malšina uždegimą, slopina skausmą ir kraujosruvų atsiradimą, skatina gijimą po avarijų, traumų ar operacijų. Traumeel S vartojamas sąnarių, raumenų patempimams, kraujosruvoms, skausmams, tinimams, pooperaciniam skausmui ir žaizdoms gydyti, todėl labai paplitęs sporto medicinoje.

Traumeel S veiksmingumas įrodytas tyrimais. Pvz., vieno tyrimo metu buvo vertintas Traumeel S poveikis gydant burnos gleivinės uždegimą kraujo vėžiu sergantiems vaikams, gydomiems chemoterapija. Tyrimo rezultatai paskelbti aukštos reputacijos mokslo žurnale „Cancers“. Jame rašoma, kad Traumeel S yra pasirinkimas Nr.1 gydant burnos gleivinės uždegimą, ir jo veiksmingumas akivaizdus.

Ar reikia kartu su Traumeel S papildomai vartoti vaistų nuo skausmo?

Svarbu išsiaiškinti, koks yra skausmas. Jeigu jis neproduktyvus, t.y. skauda naktį ir ramybės metu, tokiu atveju kartais cheminių skausmą slopinančių vaistų reikia. Jeigu neproduktyvaus skausmo nėra arba jis toleruojamas, cheminio vaisto skirti nereikia.

Kaip veikia Traumeel S sudėtyje esančios medžiagos?

Traumeel S sudėtyje yra 14 įvairių augalinių ir neorganinių komponentų. Preparato sudedamosios dalys parinktos taip, kad veiktų visas uždegimo proceso grandis ir įvairius uždegimo poveikius audiniams. Pvz., mėlynoji kurpelė (aconitum napellus), sodinis hamamelis (hamamelis virginiana), daugiametė saulutė (bellis perennis), kalninė arnika (arnica montana), vaistinė šunvyšnė (atropa belladonna) veikia kraujosruvų gijimą, nes didina kraujagyslių tonusą ir reguliuoja jų pralaidumą, išjudina kraujo sąstovį. Siauralapė ir rausvažiedė ežiuolės (echinacea angustifolia ir echinacea purpurea) mažina pūliavimo tikimybę, o mėlynoji kurpelė, kalninė arnika ir paprastoji jonažolė (hypericum perforatum) bei vaistinė ramunė (chamomilla recutita) pasižymi skausmą malšinančiu poveikiu. Gijimą, rando ar kaulinio rumbo formavimąsi skatina vaistinė medetka (calendula officinalis), kalninė arnika, rausvažiedė ežiuolė ir vaistinė taukė (symphytum officinale). Tik veikdami kartu Traumeel S komponentai sukelia efektyviausią poveikį.

Homeopatinis preparatas Traumeel S gaminamas įvairių formų: tepalo, tablečių, infekcinio tirpalo pavidalu. Kokiais atvejais kokia vaisto forma tinkamiausia?

Įvairios vaisto formos suteikia gydytojui daugiau galimybių, nes vienu metu galima skirti įvairių vaisto formų ir taip pasiekti greitesnio gijimo, spartesnio simptomų malšinimo. Pvz., lokaliai ant traumuoto sąnario, jeigu nėra pažeistas odos vientisumas, galima dėti Traumeel S tepalo kompresą ir kartu galima pavartoti Traumeel S tablečių po liežuviu. Arba lokaliai, t.y. aplink pažeistą kūno dalį, galima skirti injekcinę terapiją. Įvairios vaisto formos suteikia ir sisteminį, ir lokalų poveikį. Taigi vartojant kartu įvairias vaisto formas pastebimas greitesnis simptomų slopinimas, gijimas.

Dėkojame už pokalbį.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų