Kaip padėti vaikui susidoroti su peršalimo infekcijomis nenualinant organizmo?

Tėveliai visuomet sunerimsta, kai jų atžala suserga. Jie linki savo vaikams viso, kas geriausia, todėl ir sveikti nori padėti kuo geriausiu būdu. Kaip elgtis, jei vaikas peršalo? Kaip efektyviai pasveikti?

Pataria gydytoja natūropatė, homeopatė Edita Jaskelevičienė.

 

Kaip pasireiškia peršalimo ligos įvairaus amžiaus vaikams?

Peršalimas, arba ūminė virusinė respiracinė infekcija (ŪRVI), yra užkrečiamoji viršutinių kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) liga, kurią sukelia rinovirusas, paragripo, sincitinis ir kiti virusai. Pastebėta, kad skirtingais sezonais aptinkami ir skirtingi virusai: rinovirusas ir paragripo virusai dažniausiai vargina rudenį ir vėlyvą pavasarį, o respiracinis sincitinis – žiemą ir pavasarį. Plinta virusai nuo užsikrėtusio žmogaus tiesioginio ir netiesioginio kontakto metu bei oro lašeliniu būdu. Nuo užsikrėtimo iki pirmųjų ligos požymių dažniausiai praeina 1–3 dienos.

Pagrindiniai peršalimo simptomai – sloga, gerklės ir galvos skausmas, kosulys, karščiavimas, bendras silpnumas. Nebūtinai visada visi požymiai pasireiškia. Liga gali prasidėti sloga, sausu kosuliu, kuris vėliau gali tapti drėgnas. Vaikas iš karto gali pradėti kosėti drėgnai arba skųstis gerklės perštėjimu, po kurio pasireikš sloga, aukšta temperatūra ir t.t.

Maži vaikai nemoka pasakyti, kad jie blogai jaučiasi. Tačiau tėveliai iš pasikeitusio vaiko elgesio gali suprasti, kad „kabinasi“ liga, kad vaikui aukšta temperatūra. Kūdikis neramus, kaprizingas, nenori mėgstamiausio žaislo – tai gali būti pirmieji ligos pranašai. Mažylis vangus, nejudrus, gulinėja – vaikui aukšta temperatūra ir greičiausiai jau viršija 38,5ºC.

 

Kaip padėti pasveikti nealinant ir nežalojant organizmo?

Neretai net pačius pirmuosius ir nestiprius peršalimo simptomus tėveliai imasi malšinti cheminiais vaistais, o juk pirmiausia galima pabandyti pasiūlyti arbatėlių, medaus, gal to ir pakaktų. Cheminiai vaistai atrodo patrauklūs, nes gana greitai gali sumažinti karščiavimą, jeigu vaikui aukšta temperatūra, veikti kitus peršalimo simptomus. Tačiau gydymas turi būti ne tik veiksmingas, bet ir saugus. Vaikas nėra mažas suaugusysis. Jam augant kinta ne tik jo ūgis ir svoris, bet ir organų veikla, medžiagų apykaitos procesai. Vaistų pasisavinimas, pasiskirstymas, kaupimasis, išsiskyrimas, jų poveikis vaiko organizmui dėl skirtingos organų brandos gali skirtis ne tik nuo suaugusiųjų, bet ir tarp skirtingo amžiaus vaikų. Cheminio vaisto vartojimas nepraeina visiškai be pėdsakų: jį apdoroja kepenys, pašalina inkstai ir t.t.

Kitas svarbus dalykas, kurį turėtų žinoti tėveliai, kad peršalimo ligoms gydyti vaistų nėra. Yra tik simptomus malšinantys vaistai, o susidoroti su liga turi pats vaiko organizmas, jo imuninė sistema, kuriai reikia padėti, bet kurios negalima slopinti. Taip pat yra kalbant ir apie organizme vykstančius uždegimo procesus. Pastaruoju metu konferencijose bei seminaruose daug kalbama apie tai, kad reikia leisti organizmui pačiam kovoti, kad negalima visiškai slopinti uždegimo. Netinkamai gydomas uždegimas gali virsti sunkesne liga, pvz., kosulio pasekme gali tapti astma.

 

Saugi pagalba peršalimo ligoms įveikti

Pagalba turi būti švelni, ne tokia, kuri vieną gydo, o kitą žaloja. Todėl rekomenduojama atsigręžti į homeopatiją. Tai švelnus, ne slopinantis imunitetą, o jį moduliuojantis gydymo būdas, kuris praktiškai neturi šalutinio poveikio. Mažajam pacientui homeopatija padeda natūraliai ir saugiai sveikti, suaktyvindama paties vaiko organizmo sveikimo mechanizmus, imuninę sistemą.

Siaučiant virusams, antibiotikai yra neveiksmingi. Todėl peršalimo liga susirgusio vaiko negalima gydyti antibiotikais. Virusus veiksmingai veikia tik antivirusiniai preparatai. Pavyzdžiui, yra homeopatiškai paruoštų vaistų, kurių antivirusinis poveikis įrodytas moksliniais tyrimais. Šie preparatai slopina daugelį kvėpavimo takų ligas sukeliančių virusų. Ypač platus homeopatinio preparato Gripp-Heel antivirusinis spektras. Antivirusinėmis savybėmis pasižymi ir preparatas Engystol.

Engystol pagal tam tikrą schemą, norėdami sustiprinti organizmo atsparumą virusams, gali vartoti ir sveiki žmonės. Klinikiniai tyrimai nustatė, kad vartojant Engystol organizme padidėja antivirusinės medžiagos interferono gamyba. Tai itin svarbu gripo ir peršalimo ligų sezono metu. Dar svarbu, kad homeopatiškai paruošti vaistai nesistengia užmušti bakterijų ar virusų, o keičia organizmo terpę taip, kad joje bakterijoms ir virusams nebūtų gera. Engystol suaktyvina ir palaiko savus organizmo saugos mechanizmus, stiprina natūralią imuniteto reakciją virusinės infekcijos atvejais. To rezultatas – simptomai nėra stiprūs, greičiau pasveikstama. Gydant vaikus itin svarbu netrukdyti imuninei sistemai atlikti savo funkciją.

Gripp-Heel esančios sudedamosios dalys taip pat pasižymi uždegimą mažinančiu ir antivirusiniu poveikiu, ko ir reikia sergant peršalimo liga. Gripp-Heel ir Engystol veiksmingumas virusinių infekcijų atvejais patvirtintas atlikus tyrimą. Jo išvados skelbia:

Vaikui aukšta temperatūra: ką daryti?

Kai vaikui aukšta temperatūra, pagreitėja medžiagų apykaita, ir organizmas geriau kovoja su gripo ar peršalimo virusais. Todėl, jei temperatūra nėra aukštesnė kaip 38°C, jos mažinti nerekomenduojama. Taigi aukšta temperatūra – tai apsauginė organizmo reakcija į ligą.

Homeopatiškai paruošti vaistai, skirtingai nuo įprastų antipiretikų (karščiavimą slopinančių vaistų), staigiai temperatūros nenumuša, tačiau palengvina karščiuojančiojo būklę, kad ligos eiga, natūralus sveikimas būtų švelnesnis. Vaikams rekomenduojama vartoti homeopatiškai paruoštų Viburcol žvakučių.

Kai vaikui aukšta temperatūra, jis dažniausiai būna neramus. Viburcol žvakutės ramina, mažina uždegimą, temperatūrą. Jos turi baktericidinių, uždegimą slopinančių savybių, tinka jautriems, dažnai verkšlenantiems, visuomet norintiems būti ant mamos rankų, besiglaustantiems vaikams. Viburcol žvakutės veikia visus simptomus ir yra saugus būdas nuo temperatūros vaikams.

 

 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų