Kaip atsigauti po šaltojo sezono ligų, traumų ir sustiprinti organizmą?

Šaltasis sezonas, kai daugelis mūsų neišvengė peršalimo ligų, baigėsi. Ligos traukiasi, o jėgų vis nėra, vos trumpam palikę namus, jaučiame nuovargį. „Jau pasveikau“, – sakome sau ir į darbus kimbame visu pajėgumu, tačiau, dienai nė neįpusėjus, apima bendras silpnumas, nuovargis, jėgų stygius, vargina virškinimo sutrikimai, apetito stoka.

Kaip kuo greičiau atsigauti po peršalimo ir gripo, plačiai paplitusių enterovirusinių ligų, kuriomis dažniau serga vaikai? Kokios priemonės padės sergant lėtinėmis ligomis? Kaip kuo greičiau grįžti į įprastines vėžes patyrus traumą?

Pažvelgsime į šias problemas homeopato, natūropato akimis. Savo patirtimi dalijasi gydytoja natūropatė, holistinio sveikatos principo propaguotoja Edita Jaskelevičienė ir gydytojas Dalius Barkauskas.

Apsauga visais gyvenimo tarpsniais

Mūsų organizmas yra unikalus, jis turi imuninę sistemą, kuri padeda atsinaujinti, pašalinti toksinus, nesusirgti. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas nuolat kinta. Visi organizmo procesai, nukreipti homeostazei (sudėtingi organizmo veiklos reguliavimo procesai, palaikantys nekintamą vidinę terpę) palaikyti, vadinami imunitetu. Imunitetas žmogui padeda atlaikyti iššūkius, ligas, įvairias gyvenimo situacijas, pridengdamas tarsi skydu. Tačiau vieni suserga, kiti – ne. Vieni greitai pasveiksta, kitiems ligos užsitęsia. Vieni greitai atsigauna po ligų, kiti ilgai stokoja jėgų, jaučiasi ligoti. Taigi darniai veikianti imuninė sistema apsaugo, kad nesusirgtume, susirgus – kad greičiau pasveiktume, o pasveikus – kad kuo sparčiau atgautume jėgas. Kai ši sistema išsiderina, visi minėti procesai užtrunka.

Pavasarį dažnai pasitinkame be jėgų, nes sirgome gripu ar peršalimo ligomis. Ypač dažnai žiemą serga vaikai, labiausiai virusinės infekcijos plinta tarp darželinukų. Vyresnio amžiaus žmonėms pavasarį dažnai paūmėja sąnarių, širdies ir kraujagyslių ar kitos lėtinės ligos.

Kaip elgtis, kad sveikata kuo greičiau sugrįžtų?

Sveikata yra ir žinios, ir darbas. Tai kompleksas priemonių, kurios skirtos ir kūnui, ir sielai. Tai pabrėžia homeopatija. Kiekvienas žmogus turi „vidinį gydytoją“. Homeopatijos tikslas – ieškoti kelių ir priemonių, kurios paskatintų šį „vidinį gydytoją“ dirbti.

Pagal homeopatinius principus, valyti organizmą yra gydyti, o gydyti – tai valyti. Mūsų organizme nuolat vyksta medžiagų apykaitos procesai, gaminasi medžiagos, kurios turi būti iš jo pašalinamos. Tačiau šių perdirbtų medžiagų pašalinimas gali sulėtėti dėl įvairių priežasčių, pvz., po ligų, sergant lėtinėmis ligomis, dėl streso, psichologinės įtampos ir kt. Homeopatija padeda iš organizmo išskirti toksinus, skatina jų pasišalinimą, stiprina, harmonizuoja organizmą, atkuria pusiausvyrą. Ji „įjungia“ žmogaus rezervus, kurių tikrai turime.

Kodėl rekomenduojama organizmą valyti (detoksikuoti)? Užplikę arbatą ir nukošę ją per sietelį, sietelį išplauname. Panašiai reikėtų elgtis ir su organizmu. Jungiamajame audinyje esantis tarpląstelinis skystis gali būti labai užterštas, ir tai apsunkina ląstelių judėjimą, jos blogiau atlieka savo funkcijas. Mūsų organizmo limfmazgiai tarsi filtras perkošia limfą ir sulaiko medžiagų apykaitos produktus, mikrobus, kenksmingas dulkes, anglies daleles.

Detoksikacija naudinga, nes:

  • sustiprina organus, pašalinančius toksinus, – kepenis, inkstus, plaučius, žarnyną;
  • padeda toksinams per limfinę sistemą kauptis kepenyse, inkstuose ir odoje;
  • pašalina toksinus iš organizmo.

Taigi po gripo ar peršalimo ligų, enterovirusinių ar kitų infekcijų, sergant lėtinėmis ligomis, svarbu valyti organizmą, atsikratyti toksinų  (atlikti detoksikavimą) ir atgauti sveikatą. Tuo tikslu rekomenduojama vartoti homeopatinių vaistinių preparatų rinkinį Detox-Kit. Tai geriamieji lašai Nux vomica-Homaccord, Berberis-Homaccord ir Lymphomyosot, kurie, stiprindami virškinamąją sistemą, kepenų, tulžies pūslės, inkstų funkcijas, limfinę sistemą, skatina toksinų šalinimą. Jie pagerina imuninės sistemos gebėjimą reaguoti į nepageidaujamus veiksnius, organizmo perkrovas, virusus, bakterijas, grybelius, parazitus ir juos kuo skubiau neutralizuoti.

Kaip dažnai reikia valyti organizmą?

Sergant lėtinėmis ligomis, organizmą svarbu detoksikuoti 2 kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Persirgus virusinėmis infekcijomis, gripu, taip pat rekomenduojame vartoti homeopatinių vaistinių preparatų rinkinį Detox-Kit. Tikslinga organizmą detoksikuoti ir sveikatinimo tikslais.

Detox-Kit tinka ir vaikams. Tinkamai ir saugiai gydomos virusinės ligos vaikystėje užtikrina stiprią imuninę sistemą ir bendrą atsparumą ligoms vyresniame amžiuje.

Kaip kuo griečiau pasveikti patyrus traumą?

Skausmas ir uždegimas lydi bet kokią, net ir nesunkią traumą. Traumuota vieta sutinsta, audiniai paburksta, žmogus jaučia karštį sužeidimo vietoje. Jeigu pažeidžiamas audinių vientisumas, atsiranda kraujosruvų. Atsižvelgiant į traumos sunkumą, uždegimas gali būti stipresnis ar silpnesnis. Svarbu suvokti, kad uždegimas lydi ne tik sužalojimą, bet ir gijimo procesą, todėl, vaistais visiškai nuslopinę uždegimą, apsunkinsime ir sveikimo procesą, jis užsitęs.

Homeopatija, kaip labai mažų dozių terapija, turi daug privalumų. Pagrindinė homeopatinių vaistinių preparatų vertė – kad jie padeda veiksmingai kontroliuoti ir valdyti sveikimo procesą: gydyti aktyviai, tačiau kartu kontroliuoti gijimo procesą ir nenuslopinti uždegimo.

Traumeel S rekomenduojamas esant bukoms traumoms, nes jis veikia visus pagrindinius traumos požymius – skausmą, patinimą, kraujosruvas. Taigi jis greitai malšina uždegimą, slopina skausmą ir kraujosruvų atsiradimą, skatina gijimą po avarijų, traumų ar operacijų. Traumeel S vartojamas sąnarių, raumenų patempimams, kraujosruvoms, skausmams, tinimams, pooperaciniam skausmui ir žaizdoms gydyti, todėl labai paplitęs sporto medicinoje.

Greitą sveikimo procesą lemia unikali Traumeel S sudėtis: 14 įvairių augalinių ir neorganinių komponentų. Preparato sudedamosios dalys parinktos taip, kad veiktų visas uždegimo proceso grandis ir įvairius uždegimo poveikius audiniams. Tik veikdami kartu Traumeel S komponentai sukelia efektyviausią poveikį.

Įvairios vaisto formos (tabletės, tepalas) suteikia daugiau galimybių gydant traumas, nes vienu metu galima skirti įvairių vaisto formų ir taip pasiekti greitesnio gijimo, spartesnio simptomų malšinimo.

Poveikis įrodytas atlikus tyrimus

Tarptautinių ekspertų parengtas gydymo algoritmas Traumeel® grindžiamas klinikinių tyrimų duomenimis, o jų patirtis suteikia daugybę galimybių gydyti įvairius raumenų ir skeleto sistemos sutrikimus. Traumeel® yra pirmos eilės vaistas gydant ūminius raumenų ir kaulų sistemos pažeidimus ir uždegimus.

Traumeel® gali vartoti skirtingų amžiaus grupių pacientai, tarp kurių yra:

  • vyresni pacientai;
  • visų amžiaus grupių vaikai;
  • pacientai, kurie netoleruoja NVNU;
  • pacientams, kuriems pasireiškia šalutinis poveikis virškinamajam traktui.

 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų