Bioreguliacinė medicina: kodėl svarbu detoksikuoti organizmą?
Liga – ta pati, bet sergame skirtingai. Vieni ligą pakelia lengvai ir greitai pasveiksta, kitiems ji užsitęsia, sukelia komplikacijų. Kitas dalykas, kad ir nesirgdamas dažnas žmogus pavasarį jaučiasi pavargęs. Atrodytų, ilgėjančios ir saulėtos dienos turėtų suteikti energijos, o jaučiamės išsekę, apsunkę. Kodėl pavasarį stokojame jėgų? Kaip sau padėti nesusirgti arba sirgti lengviau, jeigu jau ligos išvengti nepavyko?
Patirtimi, kuri itin svarbi siaučiant koronavirusui, dalijasi daugiau nei 25 metus savo praktikoje bioreguliacinės medicinos metodus taikanti medicinos mokslų daktarė gydytoja Virginija Gudavičienė.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) apibrėžimu, sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, kuri priklauso tiek nuo aplinkos (20 proc.), tiek nuo paveldėjimo (20 proc.) ir medicinos (10 proc.), bet didžiausia dalimi – nuo mūsų gyvensenos (50 proc.). Į šiuos faktorius svarbu atsižvelgti ir pandemijos metu. Šiomis dienomis, iškilus koronaviruso grėsmei, būtina laikytis visų galimų saugos reikalavimų – dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, nešioti apsaugines kaukes, respiratorius, laikytis saviizoliacijos. Tai svarbu, kadangi būtent taip galima užkirsti kelią infekcijai plisti tarp žmonių. Bioreguliacinės medicinos požiūriu ne mažiau svarbus imuniteto stiprinimas ir detoksikacinių organizmo procesų galimybių užtikrinimas.
Ar gera detoksikacija svarbi sergantiems, ar ir sveikiems?
Detoksikacijos procesai yra nepaprastai svarbūs tiek sergantiems sunkiomis / lengvomis ligomis, tiek sveikiems žmonėms, kadangi gyvename aplinkoje, kurioje gausu toksinų. Toksinu yra laikomas kiekvienas veiksnys, kuris sutrikdo biologinės sistemos balansą. Jų yra įvairių – fizikinių, cheminių, biologinių.
Tai toksinų yra labai daug?
Be abejonės. Homotoksikologijos įkūrėjo Dr. Reckwego klasifikacijoje išskiriami egzogeninės ir endogeninės kilmės toksinai. Egzogeniniai – tai tokie toksinai, kurie į organizmą patenka iš aplinkos per kvėpavimo takus, virškinamąją sistemą ar odą. Endogeniniai toksinai atsiranda paties organizmo viduje.
Toksinai taip pat klasifikuojami į biologinius (virusai, bakterijos, alergenai, grybeliai), cheminius (randamus maisto produktuose, vandenyje, oro teršaluose, buitinėje chemijoje, kosmetikoje, vaistuose), fizikinius (elektromagnetinė spinduliuotė ir kt.)
O kaip tie toksinai tampa ligų priežastimi?
Bioreguliacinės medicinos požiūriu liga – tikslingas gynybinis atsakas į ją sukėlusius toksinus (arba homotoksinus). Toksinai, kurie, patekę į žmogaus organizmą, nėra nukenksminami ir pašalinami, kaupiasi jungiamajame ar riebaliniame audiniuose. Žmogaus organizmas turi sudėtingą fermentinę sistemą, gebančią toksinus nukenksminti ir pašalinti. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių (nepalankių aplinkos faktorių, amžiaus, silpnėjančio imuniteto, genetinių faktorių, žalingų įpročių) ši sistema sutrinka, žmogus suserga. Šiomis dienomis visi pasaulio gyventojai kovoja su COVID-19 viruso plitimu ir jo sukeltomis ligomis, tačiau ir kitų toksinų žala organizmui tebeišlieka aktuali. Toksinai gali sukelti įvairių simptomų: atsiranda lėtinis nuovargis, dėmesio koncentracijos sutrikimai, odos pakitimai (spuogai, apgamai), endokrininės ir imuninės sistemų pažaida. Tam tikrų toksinų poveikis taip pat gali sukelti ir onkologines ligas.
Kaip padėti organizmui apsivalyti nuo toksinų?
Pirmiausia turime rūpintis, kad toksinų į organizmą patektų kiek įmanoma mažiau. Pandemijos laiku ypač svarbu laikytis saviizoliacijos, tačiau higiena (plauti rankas ir kt.), fizine sveikata (kasdien atliekamos net ir trumpos mankštos) būtina rūpintis ne tik šiomis dienomis, bet ir visada. Taip pat labai svarbu gerti kuo daugiau skysčių (suaugusiems asmenims 2–3 litrai per dieną), vengti žalingų įpročių, kurie taip pat teršia žmogaus organizmą. Nors fizinis aktyvumas šiomis dienomis apribotas, tačiau mankštas galima daryti ir namie. Be abejonės, visavertė ekologiška mityba ir gera žarnyno veikla – būtina sąlyga sveikatai užtikrinti. Perkant produktus, svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį, kuo daugiau valgyti šviežių daržovių, vaisių, riešutų.
O ką siūlo bioreguliacinė sistemų medicina ?
Senovės kinų patarlė sako: „Jeigu nori išvyti tigrą iš namų, prieš pagaudamas jį už uodegos, pirmiausia atidaryk visus langus ir duris. Tada jis pats išeis.“ Bioreguliacinė sistemų medicina gali pasiūlyti nemažai priemonių, padedančių organizmą detoksikuoti. Paminėsiu keletą paprasčiausių.
Kadangi pagrindiniai toksinus šalinantys organai yra kepenys, inkstai, virškinamasis traktas ir limfinė sistema, bendrai organizmo detoksikacijai puikiai tinka daugiakomponenčiai bioreguliaciniai preparatai NUX VOMICA-HOMACCORD, BERBERIS-HOMACCORD ir LYMPHOMYOSOT lašai.
NUX VOMICA-HOMACCORD padeda kepenims ir virškinamajam traktui. Tokios sudedamosios dalys, kaip nuodingasis činčiberas (lot. Nux vomica), vaistinė brienė (lot. Bryonia cretica), šarkakojis pataisas (lot. Lycopodium clavatus) ir kartusis arbūzas (lot. Citrullus colocynthis), skatina kepenų ir virškinamojo trakto funkcijas.
Panašiai veikia ir vaistinis preparatas BERBERIS-HOMACCORD , kuris skatina inkstų veiklą, taip pat turi poveikį kepenims ir tulžies pūslei. Jo sudedamosios dalys – paprastasis raugerškis (lot. Berberis vulgaris), kartusis arbūzas (lot. Citrullus colocynthis) ir baltasis čemerys (lot. Veratrum album) – veikia sinergiškai.
Geras limfos tekėjimas yra svarbus ir būtinas ne tik gyvybinėms funkcijoms palaikyti, bet ir toksinėms atliekoms šalinti, uždegimui reguliuoti. Sveiko žmogaus organizmas sugeba kurį laiką neutralizuoti nepageidaujamas medžiagas, bet per ilgesnį laiką dėl organizmo perkrovų medžiagų apykaitos produktų ir kenksmingų junginių šalinimas neišvengiamai sutrinka. Toksinės medžiagos kaupiasi, sukelia organizmo sutrikimus, galinčius turėti sunkių pasekmių. Todėl labai svarbus organizmui valyti preparatas yra LYMPHOMYOSOT.
LYMPHOMYOSOT kaip universalus drenažinis vaistas gali būti vartojamas sergant limfinių organų ligomis, puikiai tinka esant gerybiniai limfmazgių hipertrofijai, lėtiniam tonzilitui, tonzilių hipertrofijai ir limfinei edemai. Jo sudedamosios dalys – šiurkštusis asiūklis (lot. Equisetum hymalaya), dirvinė neužmirštuolė (lot. Myosotis arvensis), kalcio fosfatas (lot. calcium phosphoricum), vaistinė žvirbliarūtė (lot. Fumaria officinalis) ir kt. – drenuoja toksinius produktus iš matrikso, taip mažindamos uždegimo reiškinius. Limfinės sistemos funkcionalumą padedančio atkurti vaistinio preparato LYMPHOMYOSOT gali vartoti ir sveiki, ir sergantieji. Jis tinka pasireiškus ūminei ligai, dažnai pasitaikančių infekcinių, lėtinių ligų atvejais.
Kaip rekomenduojama juos vartoti?
Šiuos preparatus galima vartoti tiek atskirai, tiek kartu.
Suaugusiesiems atskirai kiekvieno preparato vartoti po 10 lašų 3 kartus per dieną, 15–20 min. prieš valgį. Vaikams pagal amžių, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.
Taikant bendrą, platesnę detoksikaciją, galima įlašinti kiekvieno minėto preparato po 30 lašų į 0,7–1,5 l vandens (geriau mineralinio, neprisotinto angliarūgštės) butelį, sumaišyti pavartant ir išgerti per dieną. Taip vartojant organizmas gauna daugiau skysčių ir sudaromos sąlygos tiek profilaktinei, tiek gydomajai detoksikacijai. Šiuos preparatus vartojant kartu, kai kuriais atvejais gali padidėti šlapimo išsiskyrimas, laisvėti viduriai, padidėti prakaitavimas ir pasireikšti nedidelis galvos skausmas. Vienais atvejais tai vyksta dėl sustiprėjusios fiziologinės ekskrecijos, kitais – dėl didesnio ir greitesnio toksinų šalinimo iš tam tikrų organų ar sistemų, tačiau tai po kelių dienų praeina.
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt