Akys

Neretai pasitaiko akies refrakcijos anomalijų (astigmatizmas, tolregystė, trumparegystė); dažna, ypač vaikų akių liga – žvairumas. Akių ligos gali būti tik vienoje akyje arba abiejose. Nuo kai kurių akių ligų (glaukomos, trachomos, regos nervo atrofijos) ligonis gali apakti. Akių ligas gydo oftalmologas specialiuose ligoninių skyriuose ir poliklinikų kabinetuose; jas tiria oftalmologija.

 

Dažniausia akių liga – konjunktyvitas (junginės uždegimas). Ūminis konjunktyvitas užkrečiamas. Jį sukelia bakterijos (pvz., gonokokai, difterijos lazdelės, pneumokokai, streptokokai) ir adenovirusai. Užkratas į akis patenka nuo nešvarių rankų, rankšluosčio, nosinės. Ligoniui parausta ir išburksta junginė, sustorėja vokai, peršti ir graužia akis, jos bijo šviesos, ašaroja. Po 1-2 d. iš akių pradeda tekėti išskyros. Naktį joms išdžiūvus ant vokų, ligonis negali atsimerkti. Kartais junginėje būna negausių kraujosrūvų, ragenoje susidaro opų. Trunka 2-4 savaites. Daug ilgiau trunka lėtinis konjunktyvitas. Jis prasideda sergantiems nosies, vokų ir ašarų takų lėtinėmis ligomis, kai akis dažnai dirgina dulkės, dūmai, cheminės medžiagos. Jo požymiai ne tokie ryškūs kaip ūminio konjunktyvito. Dažna lėtinio konjunktyvito komplikacija – blefaritas.

Įvairioms akių ligoms gydyti rekomenduojamas  Oculoheel – akių lašai su vaistinės akišveitės (Euphrasia officinalis) bei siauralapės ežiuolės (Echinacea angustifolia) ekstraktu. Būtent šis vaisto komponentas turi antibakterinį poveikį, kuris sumažina akių vokų tinimą ir perštėjimą. Oculoheel galima vartoti vaikams ne tik esant akių uždegimui, junginės sudirginimui, bet ir perštėjimui bei akių bakterinės kilmės uždegimui gydyti.

Vaistą gali vartoti ir vaikai ir suaugusieji. Oculoheel akių lašus gali vartoti pacientai, nešiojantys kontaktinius lęšius.

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų