Kodėl gydant slogą ji dažnai komplikuojasi?

Sloga – dažna, įprasta, visų patirta nemaloni liga, kurios, kaip daugelis mano, esą neverta nė gydyti. Tačiau, tinkamai negydant slogos, gali išsivystyti komplikacijų. Beje, sloga komplikuojasi net trečdaliui sergančiųjų, o viena dažniausių komplikacijų yra rinosinusitas (prienosinių ančių uždegimas). Norėdami šią nemalonią būklę palengvinti, žmonės skuba į vaistinę, kurioje gali pasirinkti įvairių purškalų, lašų ar geriamųjų preparatų nuo slogos. Kaip iš tiesų gydyti slogą?

Konsultuoja gydytoja Diana Ambrė.

Viena iš populiarų priemonių yra druskos tirpalas. Tai saugus gydymo būdas. Skalauti nosį šiltu vandeniu su druska – tai alternatyva jau paruoštiems druskos purškalams. Jų vartojant nosies sekretas skystinamas, todėl jis gali lengviau nutekėti, gleivinėje nesikaupia pavojingi mikroorganizmai. Druskos preparatai gana brangūs ir ne visais atvejais gali padėti, nes neturi daugiafunkcio poveikio. Druskos purškalai skirti gleivėms iš nosies ertmės išplauti, su kuriomis kartu išsiplauna ir žalingi virusai bei bakterijos, ir tai šalina slogos simptomus. Todėl dažnai su druskos tirpalu gydytojai rekomenduoja vartoti vaistų, padedančių veikti ligos priežastį (pavyzdžiui, vaistinį preparatą Euphorbium compositum S).

 

Kodėl svarbu veikti ne tik ligos simptomus, bet ir priežastį?

Slogos ar sinusito metu rekomenduojama vartoti vaistų, skatinančių organizmą priešintis ligos sukėlėjui ir atkurti suardytą organizmo pusiausvyrą. Kartu su druskos tirpalais vartojant vaistinį preparatą Euphorbium compositum S, sloga ar sinusitas gydomi daugiafunkciškai:

  • atkemšama nosis ir palengvėja slogos simptomai (užgulimas, paburkimas);
  • preparatas rekomenduojamas ir kaip pagalbinis sinusito gydymas, nes pasižymi ir gleives skystinančiu poveikiu, o tai palengvina jų pasišalinimą, pagerina kvėpavimą;
  • preparatas stimuliuoja gleivinės funkcijas. Jo veikimas specialiai pritaikytas nosies ir gretimoms ertmėms. Preparate esantis fiziologinis tirpalas nuvalo nuo gleivinės apnašas ir išskyras, todėl neatsiranda nemalonaus nosies sausumo pojūčio, galima laisvai kvėpuoti, išnyksta liguista įtampa kaktos srityje;
  • net ilgai vartojant, gydomasis preparato poveikis nemažėja, efektas išlieka viso gydymo kurso metu.

 

Svarbiausi slogos aspektai – uždegimas ir virusai

Sloga yra ir nosies, ir prienosinių ančių (sinusų) gleivinės uždegimas, kurį dažniausiai sukelia virusai. Todėl sergant sloga reikia ir gydyti uždegimą, ir kovoti su virusais. Į tai atkreiptas dėmesys kuriant preparatą Euphorbium compositum S, nes jo homeopatiškai paruoštos sudedamosios dalys pasižymi ir antivirusiniu, ir uždegimą mažinančiu poveikiu.

Antivirusinis ir uždegimą mažinantis preparato Euphorbium compositum S poveikis tirtas atliekant mokslinius tyrimus in vitro (ląstelių kultūrose mėgintuvėlyje). Mokslininkai stebėjo preparato homeopatiškai paruoštų veikliųjų medžiagų poveikį tokiems dažniems virusams, kaip respiracinis sincitinis (RS) virusas (kuris žiemą mažiems vaikams sukelia kvėpavimo takų uždegimą, bronchitą), herpeso virusas (kuris sukelia lūpų pūslelinę). Šio tyrimo rezultatai parodė, kad vaistinis preparatas Euphorbium compositum S padėjo apsaugoti didžiąją dalį sveikų ląstelių nuo viruso pažeidimų, t. y. stabdė viruso dauginimąsi ir plitimą. Patvirtintas ir uždegimą mažinantis poveikis gydant slogą.

 

Daugiafunkcį poveikį lemia išskirtinės sudedamosios dalys

Jau pats preparato pavadinimas Euphorbium compositum S pasako, kad viena iš sudedamųjų dalių yra Euphorbium (homeopatiškai paruošta iš kaučiukinės karpažolės (Euphorbia resinifera)). Euphorbium vertinga sergant viršutinių kvėpavimo takų, ypač nosies gleivinės, uždegimu, esant slogai. Be to, ji kartu su pievine šilagėle (Pulsatilla pratensis) pasižymi antivirusiniu poveikiu. Pievinė šilagėlė – dar vienas nuo seno žinomas augalas, kuris taip pat vartojamas sergant peršalimo ligomis, kvėpavimo takų uždegimu, nes padeda palengvinti kvėpavimą. Kita unikali sudedamoji dalis – smulkioji plaušenė (Luffa operculata) kuri, esant slogai, naudinga dėl savo drėkinamojo poveikio. Juk sergant sloga reikia gerti daug skysčių, nes tada sekretas atsiskiedžia ir lengviau pasišalina. Taigi smulkioji plaušenė palengvina ir „tekančios“ ar alerginės slogos simptomus. Preparate yra sidabro (Argentum nitricum), kuris vertinamas dėl savo antiseptinių savybių, taip pat ir kitų vertingų medžiagų (Mucosa nasalis suis, Hepar sulfuris, Sinusitis-Nosode), kurios, veikdamos kartu, sustiprina slogos gydymo efektą, mažina uždegimą, silpnina simptomus.

Visos vaistinio preparato sudedamosios dalys (Euphorbium, Pulsatilla pratensis, Luffa operculata, Hydrargyrum biiodatum, Mucosa nasalis suis, Hepar sulfuris, Argentum nitricum, Sinusitis-Nosode) paruoštos homeopatiškai.

Vaisto pakuotės lapelis>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų