Varginantis kosulys

Kalbant apie peršalimą, dažniausiai pradžioje pasireiškia sausas, tai yra neproduktyvus kosulys, kuris vėliau pereina į drėgną – produktyvų. Kvėpavimo takuose pradeda gamintis daugiau gleivių (sekreto), kurios tampa klampesnės nei įprastai. Tokios gleivės sunkiau pasišalina ir, dirgindamos kvėpavimo takuose esančias laisvas nervų galūnėles, jos sukelia kosulį. Kad virusinė infekcija nesikomplikuotų, tai yra greta neprasidėtų bakterinė infekcija, šios gleivės turi būti iškosėtos. Staigūs diafragmos traukuliai išstumia orą, padeda pašalinti besikaupianti skystį. Dėl tos pačios priežasties mes čiaudime – tai kova už švarius mūsų kvėpavimo takus. Kai vaiką vargina geliantis gerklės skausmas ir jis pradeda kosėti, o bronchuose kaupiasi uždegimą sukeliantys skysčiai, tai reiškia, kad organizmas pradeda kovoti su apatinių ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimu. Dažniausiai kosulį sukelia virusinė infekcija, rečiau kosulys yra alergijos pasekmė.

Efektyviam kosulio gydymui didelę įtaką turi organizmo vandens atsargos, gaivus, drėgnas oras namuose ir fizinio aktyvumo apribojimas, veiksminga atitinkama dieta, kuri turi būti sudaryta iš daržovių, žolelių (pvz. mairūno), keptų vaisių, košių. Atitinkamai parinktos procedūros, jodo ir bromo druskos vonios, maistinės druskos inhaliacijos.

Pirmoje infekcijos stadijoje pasireiškia sausas varginantis kosulys – pastarąjį sunkiau ištverti. Kompleksiniai homeopatiniai vaistai, naudojami kosulio gydymo terapijoje, turi augalinės ir mineralinės kilmės veikliųjų medžiagų, kurios padeda įveikti kosulį. Kai kosulys yra sausas ir dažnai užeina priepuoliai, gali padėti Husteel – lašai vartojami peroraliniu būdu.

 

Vėliau kosulys keičiasi tampa lengviau atsikosėti. Toks kosulys vadinamas drėgnu, šlapiuoju kosulių. Tartephedreel N – kompleksiniai homeopatiniai lašai, veikia atpalaiduojančiai, pašalina išskyras, kurios patenka į virškinamąjį traktą, o skrandis išskaido. Skrandžio rūgštys veikia kaip vidinis antibiotikas – nėra būtinybės išspjauti uždegiminių išskyrų (todėl nesijaudinkime dėl to, kad vaikas jas nuryja, o ne išspjauna).

Kartais kosulys atrodo niekada nesibaigs… Traumeel S (lašų ar tablečių pavidalo) veikia uždegimą, stimuliuoja vaistų nuo kosulio veiklą.

Dėmesio – girdi šnerkščiantį, duslų, ūžiantį ir švilpiantį kosulį? Nerizikuok! Susisiek su gydytoju. Staigus kvėpavimo takų susiaurėjimas, ypač mažiems vaikams, gali būti labai pavojingas, todėl reikia greitos specialisto konsultacijos. Dažniausiai ūmus gerklų uždegimas gali atsirasti dėl RSV (respiracinis sincitinis virusas). Nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju pediatru. Vaikams iki 12 metų vaistus gali skirti tik gydytojas.

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų