Traumos pavasarį: kaip kuo greičiau pasveikti?

Patyrę traumą, tiek vyrai, tiek moterys nori išsivaduoti iš skausmo ir uždegimo, atkurti prarastus judesius, mobilumą. Tiesa, pavasarį dailiosios lyties atstovės turi dar vieną priežastį kuo greičiausi sveikti: šiltėjant orams, vis daugiau kūno atidengiama, todėl kraujosruvų ir odos nubrozdinimų atsikratyti norisi kuo greičiau.

Pataria gydytoja homeopatė Edita Jaskelevičienė.

Pavasarį susižalojimų riziką didina:

Sodo/daržo darbai. Daugelis mėgsta kapstytis žemėje: vieni sėja ir sodina daržoves, kiti veisia gėlynus, puoselėja dekoratyvinius augalus. Visiems, po žiemos suskubusiems imtis sodo darbų, gresia rizika susižaloti. Pavojus tyko genint medžius – galima nukristi, susižeisti. Kasant žemę, dirbant ilgiau ta pačia poza, gali imti varginti nugaros, raumenų skausmas ir patempimas, klūpant, tupint – kelio skausmas. Taip nutinka todėl, kad žiemą daugelis mūsų mažiau judėjo, nesimankštino, todėl raumenys nėra paruošti darbui. Norint išvengti patempimų ir skausmų, reikėtų nuolat mankštintis.

Sportas lauke. Atšilus orams, į gatves plūsta dviratininkai, riedlentininkai, vis daugiau žmonių suguža į atviras krepšinio, futbolo aikšteles. Itin populiarėja bėgimas, kuris pirmiausia apkrauna apatinės kūno dalies raumenis ir sąnarius. Bet koks staiga padidėjęs fizinis aktyvumas gali padaryti žalos, gali atsirasti raumenų, sąnarių skausmas. Todėl prieš treniruotę turėtume apšilti, atlikti kvėpavimo pratimus. Taip paruošime raumenis ir visas organizmo sistemas. Kad sportas nepakenktų, svarbu žinoti ir kitus niuansus. Pavyzdžiui, kaip bėgant taisyklingai statyti koją, kokią distanciją pasirinkti.

Pradėjus sportuoti dėl padidėjusio krūvio sąnariams ir raumenims, juos gali mausti, skaudėti. Todėl svarbu nepersitempti, pasirinkti tinkamą krūvį, kad po treniruotės nevargintų raumenų ar sąnarių skausmas, nebūtų uždegimo.

Dažniausios bėgikų traumos – raumenų, nugaros, Achilo sausgyslės patempimas, kelio, pėdos skausmas. Dviratininkų kritimai neretai gali baigtis rimtomis traumomis, tačiau dažniausiai patiriami nubrozdinimai, įvairių kūno vietų patempimai. Traumos sunkumas priklauso nuo smūgio ir susidūrimo jėgos. Panašios traumos yra ir nukritus nuo riedlentės. Žaidžiant krepšinį, futbolą, traumos taip pat būna pačios įvairiausios – nuo sumušimų iki lūžių.

Grožio procedūros. Nedidelių kraujosruvų gali atsirasti ne tik nukritus ar kitaip susižalojus, bet ir po apsilankymo pas kosmetologą ar dermatologą. Mažos mėlynės gali susidaryti po odos injekcijų, pvz., mezoterapijos. Taip pat po įvairių itin populiarių pavasarį anticeliulitinių procedūrų, pvz., vakuuminio ar kitokio masažo.

 

Ką daryti, kad kraujosruvos, patinimas ar skausmas kuo greičiau išnyktų?

Priemonė, kuri visada turėtų būti po ranka, – tepalas nuo mėlynių, sumušimų ir skausmo Traumeel S. Jis tinka esant pačioms įvairiausioms traumoms, nes veikia visus pagrindinius traumos požymius – skausmą, uždegimą, patinimą, kraujosruvas. Traumeel S poveikis patvirtintas moksliniais įrodymais ir daugiau nei 60 metų patirtimi visame pasaulyje: jis greitai mažina uždegimą, skausmą ir kraujosruvų atsiradimą, skatina gijimą.

Traumeel S sudėtyje yra net 14 įvairių homeopatiškai paruoštų augalinių ir neorganinių komponentų. Vaisto sudedamosios dalys parinktos taip, kad veiktų visas uždegimo grandis ir įvairius uždegimo poveikius audiniams. Vieni komponentai (mėlynoji kurpelė, sodinis hamamelis, daugiametė saulutė, kalninė arnika, vaistinė šunvyšnė) veikia kraujosruvų gijimą, nes didina kraujagyslių tonusą ir reguliuoja jų pralaidumą, išjudina kraujo sąstovį. Kiti (siauralapė ir rausvažiedė ežiuolė) mažina pūliavimo tikimybę. Svarbi grandis gydant traumas yra skausmo valdymas. Taigi mėlynoji kurpelė, kalninė arnika, paprastoji jonažolė, vaistinė ramunė užtikrina skausmo malšinimo poveikį. Gijimą, rando ar kaulinio rumbo formavimąsi skatina vaistinė medetka, kalninė arnika, rausvažiedė ežiuolė ir vaistinė taukė. Tik veikdami kartu Traumeel S komponentai sukelia efektyviausią poveikį gydant išnirimus, patempimus, sumišimus, uždegimus, nubrozdinimus, lengvinant kaulų ir sąnarių degeneracinius simptomus.

Vartojimo rekomendacijos: Traumeel S tabletes suaugusiems žmonėms, 12 metų ir vyresniems paaugliams rekomenduojama vartoti po vieną 3 kartus per dieną (laikyti burnoje, kol ištirps).

Ką daryti, kai vargina sąnarių skausmas?

Kai vargina sąnarių skausmas, uždegimas, rekomenduojama vartoti homeopatinį vaistinį preparatą Zeel T tabletes ir tepalą. Tai daugiakomponentis preparatas, kurio sudėtyje yra homeopatiškai paruoštos mineralinės, augalinės ir biologinės sudedamosios dalys. Zeel T pasižymi uždegimą slopinančiu ir nuskausminamuoju poveikiu, t.y. veikia pagrindinius simptomus, kuriais skundžiasi žmonės, varginami sąnarių skausmų ar uždegimo.

Vartojimo rekomendacijos: Zeel T tabletes suaugusiems žmonėms, 12 metų ir vyresniems paaugliams rekomenduojama vartoti po vieną 3–5 kartus per dieną (laikyti burnoje, kol ištirps).

 

*Šaltinis: žurnalas Biologinė medicina, 2012 m. kovo mėn., G. Kavalerskij, L. Silin „Zeel® T vartojimas ortopedijoje gydant degeneracines ligas“ (analitinė apžvalga); http://bioreguliacija.lt/wp-content/uploads/2014/07/BM_2012nr1_int.pdf

 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų