Šiltojo metų laikotarpio pavojai akims: akys tampa jautrios, ašaroja

Vos atšilus orams, dauguma žmonių skundžiasi suprastėjusia akių būkle, perštėjimu, ašarojimu, kartais tai pasireiškia net kartu su pavasarine žydėjimo alergija. Medikai pataria nenumoti į diskomfortą akims sukeliančius simptomus ranka. Kodėl?

 

Nemalonūs pojūčiai kai kuriems žmonėms pajautrėja pavasarį

Gamta atbunda, žydi, tačiau ne visiems žmonėms tai kelia džiugesį. Atšilus, ore padaugėja alergenų, kurių pasaulyje yra tūkstančiai. Tai medžiai, pievų ir sėkliniai augalai. Būtent pasklidus ore žiedadulkėms, dažniau skundžiamasi akių niežėjimu, ašarojimu. Akys tampa pavargusios, jautrios šviesai. Akių alergijos simptomų taip pat gali sukelti maistas, dulkės, gyvūnų pleiskanos, chemikalai, kosmetika, kt. Be to, akių ašarojimą, jausmą, lyg jos būtų smėlio pripiltos, gali išprovokuoti ne vien įvairūs alergenai, bet ir saulės spinduliai.

Pasirodo, kad akims, kaip ir odai, pavojingi tie patys saulės ultravioletiniai spinduliai. Kaip žinoma, ultravioletiniai (UV) spinduliai pagal bangos ilgį skirstomi į UVC spindulius (trumpesni negu 280 nm), UVB (bangos ilgis – 315–280 nm) ir ilgiausius UVA spindulius (380–315 nm). Ne visi šie spinduliai atkeliauja iki žemės: pavojingiausi UVC spinduliai žemės nepasiekia. UVB spinduliai nėra didelio intensyvumo, tačiau gali būti žalingi. Akims labiausiai kenkia UVA spinduliai, nes jie pereina pro akies rageną, patenka gilyn į akies struktūrą.

Norėdami, kad saulės vonios teiktų tik malonumą ir nesužalotų odos, turėtume vengti tiesioginių saulės spindulių, kai ji yra aktyviausia, t.y. nuo 10 val. iki 14–16 val. O akims pavojingesnės rytinės ir vakarinės valandos, nes būtent šiomis valandomis saulė yra žemiau, ir jos spinduliai šviečia tiesiai į akis. Be to, akims gali pakenkti ir tie spinduliai, kurie atsispindi nuo vandens, smėlio ar kitų paviršių, nes gali pažeisti neapsaugotą akių tinklainę. Taip pat erzinti akis, išprovokuoti ašarojimą, jautrumą šviesai ir vokų kraštų uždegimą gali sūrus jūros ar nešvarus telkinių vanduo, smėlis, vėjas.

 

Civilizacija ir čia kiša koją?

Vasarą daug keliaujame, o skrydžiai, viešbučiai ir automobiliai gali tapti akių simptomus sukeliančiais dirgikliais, nes visur yra įrengti oro kondicionieriai. Jei keliauti, važiuoti automobiliu tenka ilgai, akys tampa visiškai sausos, parausta, peršti.

Kodėl oro kondicionieriai gali kenkti? Žalingas kondicionierių poveikis pasireiškia todėl, kad žmonės iš karščiu alsuojančios gatvės patenka į prekybos centrų, parduotuvių ar biurų patalpas, kurių oras yra vėsus. Pavojų akims sukelia temperatūros svyravimas, nes tuomet staiga atvėsta ir išdžiūsta akių, nosiaryklės ir kvėpavimo takų gleivinės. Be to, oro kondicionieriai sausina patalpų orą, todėl natūrali akies drėgmė sutrinka, ir tai taip pat džiovina visas organizmo gleivines.

Ką daryti? Kaip elgtis? Atsisakyti kelionių, malonių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių? Tikrai ne. Juk atostogos, poilsis, buvimas gamtoje ir gryname ore, kartu su geromis emocijomis, vitaminais trykštančiu maistu, didesniu nei įprasta fiziniu aktyvumu gerina bendrą organizmo sveikatą, akių taip pat. Todėl tereikia žinoti galimus pavojus akims ir tinkamai jiems pasirengti.

 

Kad nepatirtumėte diskomforto kelionėse

Akių dirginimui, pervargimui, ašarojimui, smėlio pojūčiui akyse ir jautrumui šviesai lengvinti tinka homeopatinis vaistas Oculoheel. Tai akių lašai, pasižymintys uždegimą slopinančiomis, antimikrobinėmis ir paburkimą mažinančiomis savybėmis. Šias savybes užtikrina Oculoheel vaisto sudėtyje esančios veikliosios medžiagos: pievinė akišveitė (Euphrasia officinalis), vaistinis skabėtras (Cochlearia officinalis), paprastasis pilokarpas (Pilocarpus jaborandi) ir siauralapė ežiuolė (Echinacea angustifolia).

Akišveitės veiklioji medžiaga reguliuoja ašarų liaukos veiklą, todėl tinka, kai akys ašaroja, taip pat uždegimui mažinti. Vaisto sudėtyje esantis vaistinis skabėtras veikia kaip antiseptikas. Paprastasis pilokarpas ypač tinka, kai akys pavargusios, sudirgusios. Ežiuolė stimuliuoja imunitetą ir veikia uždegimą, kartu mažina akių skausmą, ašarojimą.

Svarbu, kad Oculoheel akių lašuose nėra konservantų. Tai išties didelis privalumas, nes bet kokia konservuojamoji medžiaga papildomai dirgina akis. Lašindami konservantų turinčių lašų, iš vienos pusės, akis drėkiname ir gydome, iš kitos – sausiname.

Vaikams nuo 6 metų ir suaugusiems žmonėms paprastai reikia lašinti į pažeistą akį po 1 lašą 3 kartus per dieną. Jei vartojama ir kitokių akių lašų, tarp jų ir Oculoheel vartojimo rekomenduojama daryti 15 minučių pertrauką.

Svarbu atsiminti, kad keliaujant verta pasiimti Oculoheel  į kelionę. Šiandien vis daugiau žmonių susidomi tuo, ką valgo, geria, kokias priemones naudoja buityje, ir vis daugiau atsigręžia į gamtą, tampa natūralumo šalininkais.

Vaisto pakuotės lapelis>>>

Taip pat skaitykite: Mažėja sveikas akis turinčių žmonių. Kodėl?>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

 

 

 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų