Lankstūs sąnariai

Beveik kiekvienas senyvas žmogus skundžiasi atramos-judėjimo organų skausmais. Dažniausiai skausmus sukelia sąnarių osteoartritas, artritas bei reumatiniai uždegiminiai pakitimai, tai yra minkštųjų audinių reumatizmas.

Dažnas svečias

Osteoartritas – tai sąnarių liga, kuri yra viena iš dažniausiai pasitaikančių reumatinių ligų. Žmonių virš 60 metų sergamumas minėta liga siekia 90%, nors pasitaiko ir sergančiųjų vidutinio amžiaus žmonių. Lygą sąlygoja netaisyklingi mechaniniai veiksniai: kreiva laikysena, traumos, mikrotraumos bei negydomas reumatizmas. Ligą gali sukelti uždegimų ar infekcijų padariniai. Pokyčių eigą gali paspartinti: viršsvoris, kelių apkrova, endokrinologiniai sutrikimai, plokščiapėdystė.

Kremzlė ir sąnarių išskiriamas skystis sąlygoja minimalią trintį sąnario judėjimo metu. Osteoartritas sukelia kremzlės funkcijos sutrikimą ir ją pažeidžia. Kai pokyčiai progresuoja, gali sutrikti sąnarių veikla, rytą sąnariai sustingsta, sumažėja jų lankstumas, judėjimo metu gali skaudėti.

Dažniausiai būtent sąnarių skausmai priverčia žmogų apsilankyti pas gydytoją. Osteoartrito progresavimo metu palaipsniui ribojamos sąnarių judėjimo galimybės, sumažėja fizinis aktyvumas. Ligos paūmėjimo metu atsiranda uždegimas sąnarių srityje (tada skausmas labai stiprus).

Sąnario dilimo procesas degeneracinės ligos (osteoartrito) metu

I stadija II stadija III stadija IV stadija
Nežymūs skausmai sąnarių srityje judant. Judėjimo sklandumo sutrikimas – skausmai pradedant judėti. Akivaizdus sąnarių lankstumo sutrikimas, pasireiškia uždegiminiai procesai Sąnarys yra sustingęs ir nejudantis.

Užsitęsusi problema

Sąnarių osteoartritas – tai lėtinė liga. Pacientas susiduria ne tik su kasdienių darbų atlikimo sunkumais, bet ir su chronišku, varginančiu skausmu. Toks žmogus, apsilankęs pas gydytoją, laukia greitos pagalbos, kuri sumažintų skausmus. Klasikinis šios ligos gydymas remiasi priešuždegiminių nesteroidinių vaistų taikymu (tačiau šie vaistai turi daug nepageidautinų šalutinių poveikių). Lygiagrečiai taikoma fizioterapija, ypač elektroterapija ir tyrimas ultragarsu. Taip pat naudingi masažai ir kompresai.

Kadangi osteoartritas yra lėtinė liga, vartojami vaistai turėtų ne tik sušvelninti negalavimus, bet kelti kuo mažesnę riziką žmogaus sveikatai (šalutinis poveikis, santykis su kitais vaistais).

Naujoviška, veiksminga homeopatinė terapija

Gydant osteoartritą galima taikyti gydymą kompleksiniais homeopatiniais vaistais. Minėti vaistai sulėtina osteoartrito plitimo procesą ir palengvina negalavimus. Zeel T kompleksinis homeopatinis vaistas tablečių, laikomų po liežuviu pavidalo, sudarytas iš komponentų (žolelių ir mineralų), kurie veikia nuskausminančiai, įveikia uždegimą, suteikia judėjimo laisvę. Vaistai padeda sumažinti skausmą judėjimo pradžioje bei judėjimo metu, sąnarių įtempimo ir sustingimo metu.  Zeel T yra tabletėmis ir tepalo pavidalo. Skaudamas vietas galima patepti tepalu (arba padaryti nakčiai kompresą) arba ,,iš vidaus“ organizmą sustiprinti tablečių pagalba.

Naudingi patarimai kiekvienai dienai:

  • Neapkrauk sąnarių ir venk fizinės perkrovos;
  • Pasirūpink nuolatiniu normaliu kūno svoriu;
  • Taikyk šilumos terapiją (pvz., šiltus kompresus), jeigu nepasireiškia ūmus uždegimas;
  • Mankštinkis kasdien (pagal fizioterapeuto nurodymus);
  • Atlik lengvą mankšta, plaukiok ar mankštinkis vandenyje;
  • Renkis atitinkamai, kad apsaugotum kūną nuo drėgmės ir šalčio.
X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų