Homeopatijos galimybės gydant įvairias ligas

Apie šiuolaikines greitesnio poveikio, saugias gydymo galimybes kalbamės su gydytoja med. dr. Virginija T.Gudavičiene, kuri savo praktikoje homeopatiją taiko daugiau nei 25 metus

 

Sveikata yra ir žinios, ir darbas. Ką svarbiausio apie homeopatiją turėtumėm žinoti?

Pagal Pasaulio Sveikatos Organizaciją, ,,sveikata“ – tai visiška fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus. Tai yra ne tik gydytojo, bet pirmiausia žmogaus atsakomybė. Laikydamasis sveikos gyvensenos, kurią sudaro sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, tinkamas dienos ir miego režimas, žmogus labai prisideda prie savo sveikatos ir, stiprindamas imunitetą, įgauna atsparumą daugeliui ligų. Tačiau kai susergame, prireikia ir specialisto pagalbos. Tam tikrais atvejais užkirsti kelią ligos vystymuisi gali padėti ir natūralūs gydymo metodai, tokie kaip homeopatija.

Pagrindinis homeopatijos principas ,,panašus gydo panašų“: mažos vaistinių medžiagų dozės vartojamos įvairioms ligoms, tokioms kaip peršalimas, virusinės infekcijos, traumos ir kt., gydyti. Homeopatinių, kaip ir visų kitų vaistų, gamybą reglamentuoja Europos farmakopėja, kurioje nurodyti reikalavimai žaliavoms, vaistų gamybos principai, gatavų preparatų kokybės kontrolė. Todėl šių vaistų galima įsigyti tik vaistinėse.

Šiuolaikinė homeopatija – tai preparatų įvairovė (tabletės, lašai, žvakutės, ampulės), suteikianti galimybę šį metodą taikyti plačiau ir integruoti į tradicinę mediciną. Šis medikamentinis gydymo metodas veikia švelniai, greitai, poveikis išlieka ilgai, o nepageidaujamų poveikių pavojus mažiausias. Jį galima skirti tiek ūminių, tiek lėtinių ligų atvejais, tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Esant lengviems negalavimams, homeopatija gali būti pagrindinis gydymo metodas, o sudėtingais atvejais dažniau taikoma kaip pagalbinė priemonė.

Prašome plačiau pakalbėti apie traumas. Aktyvaus gyvenimo būdo ir sporto gerbėjų, vyresnio amžiaus žmonių, vaikų, kaip ir visų kitų žmonių, traumos gali tykoti bet kur: darbe ar pakeliui į darbą, sporto salėje ar baseine, ugdymo įstaigoje, namuose ir t.t. Kokios homeopatijos priemonės padės greičiau

pasveikti?

Tikrai nesuklysiu sakydama, kad nėra vaiko, kuris išaugo be vienokios ar kitokios traumos. Jos būna įvairaus pobūdžio: lengvos, savaime praeinančios, vidutinės ir sunkios. Patyrus pastarąsias, būtina specialisto pagalba.

Traumų tikimybė visada didesnė sportuojantiems: tiek profesionalams, tiek mėgėjams (pvz., užsiimantiems kalnų slidinėjimu). Šaltuoju metų laiku, ypač gatvėms, keliams apledijus, susižalojimų ir sunkesnių traumų skaičius taip pat išauga. Kadangi vienokių ar kitokių traumų esame patyrę visi, tad ir žinių šioje srityje turime daugiau. Žinome, kad traumuotai vietai reikia šalčio, ramybės, esant reikalui, – imobilizacijos ir kt.

Be abejo, patyrę traumą, norime pasveikti kuo greičiau. Ir šioje srityje homeopatiniai vaistai gali kuo puikiausiai paspartinti sveikimą. Bukoms traumoms (raiščių patempimui, sumušimams, išnirimams, kraujosruvoms) gydyti vietiškai vartojamas tepalas Traumeel S. Jį rekomenduojama tepti plonu sluoksniu ant odos, galima uždėti tvarstį.

Traumeel S sudėtyje yra daugeliui gerai žinomų vaistažolių: arnika (lot. Arnica montana), ramunėlė (lot. Chamomilla recutita), kraujažolė (lot. Achillea millefolium), ežiuolė (lot. Echinacea purpurea) ir t.t., kurios pagreitina traumų gijimo procesą. Siekiant, kad Traumeel S būtų kuo patogesnis vartoti ir būtų kuo veiksmingesnis traumų gydymas, jis gaminamas tepalo, tablečių, injekcinio tirpalo ar geriamų ampulių forma.

Savo medicininėje kaip homeopatės veikloje su šiuo preparatu susipažinau pirmiausia, tačiau ir šiandieninėje mano kaip gydytojos praktikoje tai yra vienas dažniausiai vartojamų ir skiriamų vaistų, o tyrimų, įrodančių šio preparato veiksmingumą, vis daugėja. Traumeel S moduliuoja uždegimą. Jau minėtos sudedamosios dalys parinktos taip, kad būtų veikiamos skirtingos uždegiminio proceso grandys. Visose Traumeel S formose yra 14 sudedamųjų dalių, kurių yra skirtingos potencijos (praskiedimas ir supurtimas) ir savybės. Traumeel S mažina uždegimą, ūminės traumos (sumušimų, lūžių, patempimų, pooperacinių žaizdų ir kt.) sukeltus eksudacinių (skysčių išskyrimo) ar degeneracinių procesų simptomus. Taip pat jis mažina vidutinį ir silpną nugaros skausmą ar mialgiją (raumenų skausmą), reumatoidinio artrito, osteoartrito podagros ir spondiloartropatijų sukeliamą silpną ar vidutinį skausmą. Dėl savo natūralios kilmės Traumeel S nesąveikauja su kitais vaistais ir turi vos kelis žinomus šalutinius poveikius. Jo gali vartoti įvairaus amžiaus pacientai – nuo kūdikių iki senelių.

 

Šiandien gyvenimas be kompiuterio, išmaniųjų technologijų neįsivaizduojamas. Vieni visą dieną dirba su kompiuteriu, kiti bendrauja socialiniuose tinkluose, skaito žinias, ieško naudingos informacijos išmaniajame telefone. Taigi akių nuovargis, perštėjimas, skausmas – pažįstami simptomai. Ar turėtume tuo susirūpinti?

Šių laikų technologijų progresas didžiulis – jis leidžia greitai rasti reikiamos informacijos, bendrauti per atstumą ir t. t. Tačiau besikeičiantis gyvenimo būdas taip pat skatina ir naujo pobūdžio ligų bei problemų atsiradimą. Tarptautinėje ligų klasifikacijoje dar nėra išskirtas kompiuterinis regos sutrikimo sindromas (KRSS), tačiau jis vis dažniau aprašomas naujausiuose literatūros šaltiniuose. Begaliniams informacijos srautams apdoroti reikalingos aktyviai dirbančios akys. Minėtam sindromui plisti „padeda“ ir mobilieji telefonai, kurie vis dažniau matomi net ir mažamečių vaikų rankose.

Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio, pasireiškia sausų akių sindromas. „Sausos akys“ – tai grupė akių ligų, kurios išsivysto dėl sumažėjusio ašarų kiekio ir sutrikusios jų gamybos, ir tai sukelia tokius simptomus, kaip akių diskomfortas, sausumo ar svetimkūnio jausmas. Paraudusios ir skausmingos akys dažniausiai leidžia įtarti prasidedantį konjunktyvitą – akies junginės uždegimą, kuris išsivysto dėl padidėjusio žmogaus organizmo jautrumo kenksmingai aplinkai (sausas patalpų oras, dulkės, rūkymas, įvairios kosmetinės priemonės).

Šių negalavimų gydymo tikslas – atkurti ašarų kiekį, drėkinti akį ir mažinti atsiradusius uždegimo reiškinius. Suprantama, kad pirmiausia reikėtų kiek galima labiau šalinti ligą sukėlusias priežastis – dirbant prie kompiuterio daryti dažnesnes pertraukas, mirksėjimo pratimus, pečių mankštą. Iš medikamentinių priemonių tolerancija, netoksiškumu ir veiksmingumu pasižymi homeopatiniai akių lašai Oculoheel, kurie tinka vartoti trumpai ar ilgai. Preparato sudedamosios dalys – pievinė akišveitė (lot. Euphrasia officinalis), vaistinis skabėtras (lot. Colchlearia officinalis), paprastasis pilokarpas (lot. Pilocarpus jaborandi) ir siauralapė ežiuolė (lot. Echinacea angustifolia) – kaip gerai susigrojęs simfoninis orkestras atlieka bioreguliacinį vaidmenį esant akių dirginimui, ašarojimui, smėlio akyse pojūčiui, pervargimui, jautrumui šviesai ir vokų kraštų uždegimui. Akių lašai neturi konservanto, todėl jų galima skirti žmonėms, nešiojantiems kontaktinius lęšius.

 

Įtampa, stresas, nuovargis – XXI amžiaus žmonių kasdienybė. To pasekmė – nervų sutrikimai. Kaip saugiai sau padėti?

Iš tiesų, stresas tampa dažnu šių dienų žmogaus palydovu. Tačiau su juo reikia stengtis kovoti, kadangi kitu atveju pakinta ne tik žmogaus emocinė savijauta ir psichinė būsena, bet ir fizinė sveikata. Emociniai sutrikimai varijuoja nuo lengvų, vos juntamų, iki stiprių ir sunkiai pakeliamų. Tai gali būti dirglumas, nerimas, nuotaikos svyravimai, sunkumo pojūtis ar net sumažėjusi savivertė. Stresas gali pasireikšti labai įvairiai – žmogus gali jaustis beprarandantis gebėjimą kontroliuoti jausmus, nebegalintis atlikti darbų, blogėja dėmesio koncentracija, jam tampa sunku mokytis, priimti sprendimus. Daugeliu atvejų stresas susijęs su fiziniais simptomais – negalėjimu atsipalaiduoti, galvos skausmu, diskomfortu epigastriume, padažnėjusia ir (ar) susilpnėjusia žarnyno motorika, raumenų įtampa ar skausmu, burnos džiūvimu, galvos svaigimu, prakaitavimu, miego sutrikimais ir nuovargiu. Šie simptomai gali sietis su elgesio pokyčiais (pakitusiais valgymo įpročiais, padažnėjusiu alkoholio, narkotikų vartojimu, rūkymu), lemiančiais perdegimo ar depresijos, nervingumo atsiradimą ar pasunkėjimą. Stresas gali lemti ir padidėjusį širdies susitraukimų dažnį, aukštą kraujospūdį. Vienas iš streso apibrėžimų – visuma apsauginių, fiziologinių, psichologinių ir elgesio reakcijų, atsirandančių, kai žmogus suvokia harmonijos trūkumą tarp jam taikomų reikalavimų ir jo sugebėjimo tuos reikalavimus patenkinti.

Streso pasekmės pasireiškia įvairaus amžiaus žmonių grupėse (vaikams, paaugliams, suaugusiems). Vaikams dažniau pasireiškia elgesio problemos, kognityvinių funkcijų sutrikimas, save žalojantis elgesys, socialinės problemos. Paaugliams – psichosocialinės sveikatos blogėjimas, prasti mokymosi rezultatai, padidėjusi rizikingos elgsenos tikimybė, nerimas, depresija. Ypač svarbu laiku pastebėti prasidedančius streso nulemtus pokyčius emocinėje, psichinėje ir fizinėje sveikatos srityse ir kuo greičiau imtis priemonių jiems užkirsti kelią. Kai yra lengvo ar vidutinio sunkumo sutrikimai, visų pirma reikia stengtis šalinti stresorių. Simptomams lengvinti taip pat rekomenduojamos autogeninės treniruotės, homeopatija, fitoterapija. Iš medikamentinių priemonių verta paminėti Nervoheel N tabletes, kurios tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems. Jų sudedamosios dalys – fosforo rūgštis (lot. Acidum phosphoricum), geltonasis činčiberas (lot. Strychnos ignatii), sepija (lot. Sepia officinalis), kalio bromidas (lot. Kalium bromatus) ir cinko valerianatas (lot. Zincum valerianicum) – užtikrina saugų, veiksmingą vartojimą. Nervoheel N yra homeopatinis vaistas, vartojamas nuovargio sukeltiems nerviniams negalavimams lengvinti.

 

Nemiga – dažno šiuolaikinio žmogaus palydovas. Kokio priežastys, kaip sau padėti?

Stresas ir su juo susijusi nemiga, veikdami kasdienio gyvenimo kokybę, gali turėti neigiamą poveikį visoms gyvenimo sritims. Tokie žmonės dažniau patiria koncentracijos, mokymosi, atminties, užduočių vykdymo problemų, kurios sukelia sunkumų darbe, mokykloje ar net kasdienėje veikloje. Vienas didelės apimties tyrimas, atliktas 24 šalyse, kuriame dalyvavo daugiau negu 17 000 jaunų suaugusiųjų, parodė, kad tie, kurie miega mažiau negu 6 valandas, beveik du kartus dažniau linkę vertinti savo sveikatą kaip prastą negu tie, kurie miega 7–8 valandas. Su trumpalaikiu stresu susijusi nemiga dažniausiai tęsiasi tik keletą naktų, bet jeigu sutrikdomas miego ciklas, problema tampa lėtinė ir sunkiai išgydoma.

Nemiga skirstoma į trumpalaikę, kuri trunka mažiau kaip 3 mėnesius, ir lėtinę nemigą, kuri trunka 3 mėn. ir daugiau, pasireiškia sunkumu užmigti, miego vientisumo sutrikimais, kurie susiję su mieguistumu dieną. Nemiga aktyvina pagumburio, hipofizės, antinksčių ašį, kuri įsuka „užburto ratą“, lemiantį besitęsiantį dirglumą, nemigą. Moterims nemiga nustatoma du kartus dažniau negu vyrams. Didesnė nemigos rizika yra vyresnio amžiaus žmonėms, išsiskyrusiems, vienišiems, našliams. Veiksmingų farmakologinių sintetinių gydymo metodų yra, tačiau jie gali sukelti nepageidaujamą slopinimą dienos metu (vadinamąjį „ pagirių efektą“), kognityvinių (miego higienos, atsipalaidavimo) funkcijų sutrikimą, skatina tolerancijos atsiradimą.

Pastaraisiais metais mokslininkų supratimas apie augalų psichoaktyviąsias savybes gerokai pažengė į priekį, padaugėjo šiuolaikinių tyrimų. Mano praktikoje vartojamo homeopatinio vaisto Neurexan tablečių klinikinis veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais ir daugiau negu 15 metų patirtimi. Tai dvejopo poveikio vaistinis preparatas, skirtas miego sutrikimams ir nervingumui lengvinti. Natūralių ingredientų derinys – aviža (lot. Avena sativa), kava (lot. Coffea arabica), raudonžiedė pasiflora (lot. Passiflora incarnata), cinko valerianatas (lot. Zincum valerianicum) – užtikrina saugų jo poveikį. Be įrodyto klinikinio veiksmingumo, nepastebėta jokių sąveikų su kitais vaistais. Jis gerai toleruojamas, veikti pradeda greičiau nei valerijonas.

Dėkojame už pokalbį

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. 

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų