Gydytoja, homeopatiją savo praktikoje taikanti jau daugiau nei 25-erius metus: „vartodami homeopatinius vaistus pasveiko daugybė žmonių”

Žmogui normalu ir įprasta norėti sau geriausio. Rinkdamiesi naują daiktą, dairomės tokio, kurio kainos ir kokybės santykis būtų optimalus, kuris gerai veiktų ir būtų saugus. Tuos pačius kriterijus taikome ir susirgę: norime, kad gydymas ir vaistai būtų ir kokybiški, ir veiksmingi, ir saugūs. Kaip to pasiekti? Galbūt gali padėti platus, holistinis požiūris į žmogų ir ligas bei įvairių gydymo metodų derinimas?

Savo ilgamete patirtimi dalijasi gydytoja med. dr. Virginija T. Gudavičienė.

 

Koks požiūris į sveikatą ir ligas pranašesnis?

Dar Hipokratas sakė: „Kas negerbia praėjusių laikų medicinos, o vien ieško naujo, tas apgaudinėja pats save ir kitus.“ Prieš tūkstančius metų pasakyta mintis itin aktuali ir šiais laikais. Norėdami būti sveiki, turėtume naudotis ir derinti įvairias gydymo, sveikatinimo priemones ir galimybes – tiek standartinės, tiek alternatyviosios medicinos. Tik platus, kompleksinis požiūris į žmogų ir ligas, įvairių metodų derinimas duoda didžiausią naudą, išvaduoja nuo ligų.

Deja, neretai žmonės turi klaidingų žinių apie bioreguliacinį gydymą, homeopatiją, homotoksikologiją. Jie mano, kad homeopatiniai vaistais tolygūs placebui, kad homeopatija – tai žolelės ar kažkokie mistiniai papildai. Todėl būtina šviesti, sklaidyti mitus. Homeopatiniai vaistai yra lygiaverčiai ir visateisiai vaistai pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje. Norėtume pabrėžti, kad tai yra vaistai, o ne maisto papildai. Vaistų registracija ir kokybė turi atitikti sudėtingus vaistų standartams taikomus reikalavimus, praeiti tyrimus, registracijos etapus, tokie vaistai turi patvirtintas indikacijas. Homeopatinių, kaip ir visų kitų vaistų, gamybą reglamentuoja farmakopėja, kurioje nurodyta, iš kokių žaliavų ir pagal kokius principus vaistai gaminami. Todėl vis daugiau žmonių mūsų šalyje nori sustiprinti savo sveikatą ir taip apsisaugoti nuo ligų arba lengviau pasveikti pasinaudodami natūraliosios (papildomosios ir alternatyviosios) medicinos teikiama pagalba. Natūralių gydymo metodų yra labai daug, tai ir homeopatija, gemoterapija, fitoterapija, ortomolekulinė terapija, akupunktūra, biopunktūra, ir taurių terapija, vandens procedūros, masažai, oksigenoterapija, aromaterapija, muzikos terapija ir kt.

Standartinė ir alternatyvioji medicina neturėtų būti priešinamos, reikėtų siekti jų derinimo, kuris iš tiesų gali padėti gydant įvairias ligas. Taip kalbu, nes turiu 25-erių metų patirti bioreguliacinio gydymo srityje, taikydama šiuos gydymo metodus (homeopatiją, fitoterapiją, kt.), užauginau 3 vaikus. Kaip ir visi vaikai, jie sirgo, tačiau pasveikdavo be antibiotikų ir antipiretikų (temperatūrą mažinančių vaistų).

Mano mokytojas natūralių metodų praktikoje buvo garsus vokiečių profesorius Herbertas Šolcas, turėjęs 40-ies metų homotoksikologijos taikymo patirtį.

 

Esame sveiki, nes darniai veikia organizmo apsaugos sistema

Mūsų organizmas yra unikalus, jis turi imuninę sistemą, kuri padeda atsinaujinti, pašalinti toksinus, nesusirgti. Homeopatija padeda iš organizmo išskirti toksinus, skatina jų pasišalinimą, stiprina, harmonizuoja organizmą, atkuria pusiausvyrą. Ji „įjungia“ žmogaus rezervus, kurių tikrai turime. Darniai veikianti imuninė sistema susidoroja su įvairiais „įsibrovėliais“, ir žmogus pasveiksta, liga nesikomplikuoja. Kai imunitetas silpnas, ligos įsisenėja, tampa lėtinės, sunkėja. Pavyzdžiui, netinkamai gydomas periodontitas virsta parodontoze, artritas – artroze ir t. t. Blogai gydomos alergijos, odos ligos ateityje kas antram vaikui išprovokuoja astmą.

Dažniausia vaikų liga – viršutinių kvėpavimo takų uždegimas. Šia liga vidutiniškai per metus jie serga 8–12 kartų. Pagrindiniai uždegimo požymiai – skausmas, karščiavimas, paraudimas, patinimas. Nebūtinai visada ir visi požymiai pasireiškia, tačiau nuo to, kaip elgsimės uždegimo metu – ar tik slopinsime, ar padėsime kovoti su uždegimu organizmui, priklauso ir ligos eiga, ir tolimesni procesai. Todėl pastaruoju metu konferencijose, seminaruose vis dažniau kalbama apie tai, kad reikia leisti organizmui pačiam kovoti, kad negalima visiškai nuslopinti uždegimo. Netinkamai gydomas uždegimas gali virsti sunkesne liga, pvz., kosulio, bronchito pasekme gali tapti astma.

Kiekvienas pacientas kartu turi „vidinį gydytoją“, ir gydytojai daugiausia pasiekia tuomet, kai randa priemonių ir būdų tą paciento „vidinį gydytoją“ įdarbinti.

 

Gydytoja med. dr. Virginija T.Gudavičienė atsako į žurnalistės klausimus.

Gerb. gydytoja, galbūt galėtume paminėti keletą pavyzdžių iš savo praktikos, kada, taikant bioreguliacinio gydymo metodus, pavyko padėti pacientams.

Taip, iš tikrųjų tokių pavyzdžių yra daug. Kitaip sakant, kaip ir kiekvieno gydytojo darbe, dažniausiai pavyksta padėti. Tiesa, deja, bet ir gydytojai ne visada yra visagaliai, o kartais, kad pacientas pasveiktų, užtenka tik vienos konsultacijos. Prisimenu, kaip pas mane lankėsi mama su mažamečiu sūnumi. Berniukui buvo diagnozuotas pilvo ir krūtinės srities bėrimas, sukeltas užkrečiamojo moliusko. Vaikas metus buvo gydytas antibiotikais, jodo tirpalu lokaliai ir vietiškai spaudant spuogus. Paskyrus natūropatinį gydymą, jau po mėnesio bėrimas išnyko, vaikas visiškai pasveiko. Apie tai sužinojau, kai po metų į konsultaciją atvyko berniuko mama ir labai džiaugėsi, kad sūnus visiškai pasveiko, liga neatsinaujino.

Minėjote, kad gerų rezultatų pasiekiama ne tik taikant homeopatiją, bet dažnai ir derinant standartinę bei alternatyviąją mediciną.

Iš tiesų, daug gerų rezultatų pavyksta pasiekti derinant tiek tradicinės, tiek alternatyviosios medicinos galimybes. Bendradarbiauju su įvairių specialybių gydytojais. Pavyzdžiui, kartu su endokrinologais pavyko padėti jaunai merginai, kuriai buvo diagnozuota hipotireozė ir autoimuninis tiroiditas. Iš pradžių jai buvo paskirtas standartinis gydymas (hormonas tiroksinas). Po 6 mėn. skydliaukės veikla pagerėjo, normalizavosi tirotropinio hormono (TTH) ir laisvo tiroksino (FT4) koncentracija. Tačiau dar padidėjo antikūnių (ATPO) kiekis. Tada buvo paskirta homeopatinių vaistų, o hormono dozė sumažinta. Rezultatas – po 8 mėn. normalizavosi visi skydliaukės rodikliai. Taigi hipotireozė buvo suvaldyta, gydymas hormonais nutrauktas ir paliktas tik bioreguliacinis tiroidito gydymas. Po 12 mėn. bendro gydymo mergina visai pasveiko.

Sporto traumos, traumos buityje patiriamos labai dažnai. Ar bioreguliacinio gydymo metodai veiksmingi gydant traumas?

Bioreguliaciniais metodais gydant traumas, skiriant šį gydymą po chirurginių intervencijų, bendradarbiaujant kartu su traumatologais, pavyksta pasiekti itin gerų rezultatų. Atsimenu vieną dėkingą pacientą, kuris kelerius metus negalėjo išsivaduoti nuo Achilo sausgyslės uždegimo, dėl to vargo, kentėjo skausmą, negalėjo būti fiziškai aktyvus, sportuoti, o buvo orientacininkas, bėgikas. Paskyrus homeopatinį gydymą, jau po vienkartinės 2 ampulių injekcijos ir 4 d. bioreguliacinės terapijos namuose būklė pagerėjo 50 proc. Po 2 mėnesių jis visiškai išgijo, atgavo fizinę formą, sugrįžo į jam įprastą kokybišką gyvenimą, aktyvų sportą.

 

Onkologiniai ligoniai dažnai ieško alternatyvių gydymo metodų. Ar ir šiuo atveju galima skirti bioreguliacinį gydymą?

Be abejo, visų pirma tokie ligoniai turi būti gydomi specialistų, onkologų standartiniais gydymo metodais, tokiais kaip chemoterapija, švitinimas, chirurginis gydymas, o bioreguliacinis gydymas bus kaip papildoma terapija. Tačiau tam tikrais atvejais tenka bioreguliacinį gydymą taikyti kaip pagrindinį. Pavyzdžiui, teko gydyti moterį, kuriai buvo diagnozuota B folikulinė limfoma. Ji lankėsi pas onkologus, bet specifinis gydymas taikytas nebuvo, rekomenduota kas 3–4 mėn. lankytis pas hematologą stebint ligos dinamiką. Pacientei apsilankius pas mus, paskirtas bioreguliacinis-homeopatinis gydymas, taip pat vitaminų A, C, E, seleno, patarta koreguoti gyvenseną. Po 3 mėn. gydymo limfmazgių konglomeratai sumažėjo kone per pusę, pastebėta teigiama dinamika. Po metų, tęsiant šį gydymą, limfmazgiai pasiekė normos ribas, ligos požymiai išnyko.

Be abejo, pavyzdžių yra ir daugiau. Tai tik keletas, įrodančių, kad medikų bendradarbiavimas iš tiesų gali padėti įveikti net sunkiausias ligas.

Šiandien, norėdami studijuoti mediciną, moksleiviai kartu su privalomais valstybiniais egzaminais turi laikyti biologijos egzaminą. Tad ir aš linkiu visiems, kad sveikatinime, gydyme būtų kuo daugiau biologijos.

Dėkojame už pokalbį.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

X

Subscribe to Our Newsletter

Grįžti
į viršų